Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Palahniuk, Chuck - Ukolébavka

[ Koupit knihu ]

Více informací k této knize najdete v detailu
Někteří noví majitelé si namlouvají, že to udělal nějaký známý jako vtip. Jiní vědí najisto, že nedali stěhovákům tuzér a tohle mají za to.

O pár nocí později začne zevnitř severní stěny v ložnici rodičů plakat dítě.
V té chvíli obvykle zavolají.
Čerstvý majitel, který zrovna volá, není přesně tím, co by naše hrdinka, Helen Hoover Boyleová, dneska dopoledne potřebovala.
To koktání a kňourání.
Potřebuje si dát další šálek kávy a přijít na druh drůbeže na sedm. Potřebuje si poslechnout, co je nového na policejní lince. Helen Boyleová luskne prsty a z přední kanceláře nakoukne její sekretářka. Naše hrdinka obalí mluvítko oběma rukama, ukáže sluchátkem telefonu na reproduktor s policejní linkou a povídá: "Kód devět jedenáct."
A její sekretářka Mona pokrčí rameny: "No a?"
No a ona to potřebuje najít v seznamu šifer.
A Mona řekne: "Klid, to je krádež v obchodě."
Vraždy, sebevraždy, sérioví vrazi, předávkování; nemůžete čekat, až se tyhle věci dostanou na titulní strany novin. Nemůžete dovolit jinému šamanskému makléři, aby vás předběhl.
Helen potřebuje, aby nový majitel domu na Crestwood Terrace 325 na chvilku přestal kušnit.
Jak jinak, na podlaze v obýváku se objevil nápis. Divné je jen to, že dítě začne brečet obyčejně až třetí noc. Nejdřív strašidelný nápis, pak dítě propláče celou noc. Když majitel vydrží dost dlouho, asi tak za týden zavolá kvůli tváři, která se odráží na hladině vody, když napustí vanu. Zmuchlaná tvář samá vráska, místo očí tmavé důlky.
Se třetím týdnem přijdou přízračné stíny, které krouží stále dokola po stěnách jídelny, když všichni usednou ke stolu. Možná jsou tu i další, pozdější zjevy, ale přes čtvrtý týden to ještě nikdo nevydržel.