Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
80 %

Sekora, Ondřej - Pošta v ZOO

Více informací k této knize najdete v detailu
Máte doma dítě kolem 6 let a chystáte se do ZOO? Pak je tady knižní novinka Pošta v ZOO, která vychází v nakladatelství Albatros. Publikace vyšla v edici Květy dětem a tradičně obsahuje i CD, tentokrát s pohádkami Napipi a jeho přátelé v podání Vlastimila Brodského. Autorem knihy Pošta v ZOO je nezapomenutelný umělec Ondřej Sekora.

Ondřej Sekora (1899-1967), spisovatel, žurnalista, kreslíř, grafik, ilustrátor a karikaturista. Je nám znám hlavně osobitou postavičkou Ferdy Mravence, který se poprvé objevil v Lidových novinách ve 30. letech 20. století. Ondřej Sekora se spolupodílel na založení SNDK, spolupracoval s rozhlasem a TV, filmem i divadlem. Jeho odkaz přežívá generace čtenářů.

Kniha Pošta v ZOO je vázaná, barevně ilustrovaná, má přes 220 stránek a obsahuje dvanáct částí, jež mají dvě až pět kapitol, příběhů. Příběhy jsou o zvířatech, která bydlí v ZOO, ale i jinde na světě. Hlavními hrdiny jsou poštovní holub a jeden návštěvník ZOO, náš autor...

Úplně ve všech příbězích vystupují zvířátka (tygr, medvěd, hroch, opice, velbloud, žirafy, klokani, mravenečník, velryba, slon, lev, pštrosi atd.), děj chronologicky volně navazuje... Zvířátka v zoologické zahradě mají svou vlastní poštu, také chtějí vědět, jak se daří jejich příbuzným v divočině. Hlavním listonošem je poštovní holub, který létá po celém světě, aby potěšil zvířecí kamarády. Přináší psaní od tygrů z džungle, hrochů z močálu nebo od pštrosů, kteří báječně hrají fotbal. Ze ZOO se vydává do Afriky za lvy, žirafami a zebrami, do daleké Austrálie nese dopisy klokanům...

V příbězích potkáme i děti a jiné návštěvníky ZOO.

Publikace působí naučně, emotivně a osvětově: Jak se máme chovat v ZOO? Co se zvířátkům líbí a co ne?

Kniha se mi líbila, četla jsem ji vyloženě vzpomínkově. Doufám, že se bude líbit i dnešním dětem, které pak zatouží vidět nějakou opravdovou zoologickou zahradu... A máme námět na výlet!

CD (neprodejný dárek zdarma ke knize) obsahuje pohádky Kuře Napipi a jeho přátelé, které namluvil Vlastimil Brodský.
V této podobě vydání první.
Ilustroval Ondřej Sekora.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2008.


30.10.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:
Sekora, Ondřej - Pošta v ZOO (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 5. Z toho průměrné hodnocení: 3,8.