Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
100 %

Riley, Andy - Králíčkovy sebevraždy

Více informací k této knize najdete v detailu
Králíček, malý chlupatý a tak roztomilý, dnes spíše než hospodářské zvíře symbol domácích mazlíčků. Co se ale asi stane, když tito mrkvičku chroustající miláčci budou mít dost života s vámi? Odpověď je jasná, pořídí si knížku britského kreslíře a scenáristy Andy Rileyho (*1970) "Králíčkovy sebevraždy" (orig. The Book of Bunny Suicides).

Zní vám to jako pěkný úlet? Ono to totiž pěkný úlet je! Celkem útlá knížečka plná černého, či spíše hrobařského humoru o králících, kteří se desítkami humorných způsobů snaží sprovodit ze světa. Neuvěřitelný příklad skvělé britské zábavy, snad přímo ve stopách jedinečných Monty Pythonů. Myslím, že tento druh vtipů je Čechům velmi blízký, jsme národ svým morbidním humorem přímo známý. Už od dob Švejka až po dnešek každou velkou lidskou tragédii večer při zprávách málem opláčeme, ale ráno se už po internetu množí pěkně morbidní vtípky, které všichni čteme.

Na kreslených vtipech od Rileyho je úžasný právě ten nápad, dát do kontrastu ty nevinné tvorečky s tou děsivou ideou největšího božího hříchu. Ten jejich krásný stoický pohled, když se právě přilepí k povrchu potápějící se ponorky, nebo jak s klidem stojí ve frontě na bungee jumping s velkými krejčovskými nůžkami v packách atd. Tady prostě nejde o to PROČ, ale spíše JAK.

Po zhlédnutí všech devadesáti šesti stránek mi nezbývá než souhlasit s konstatování známého českého autora Petra Šabacha: "Nikdy jsem si nemyslel, že budu někomu, natož pak malému králíčkovi, přát více a více sebevražd. Rileyho humor ale prostě miluju."

Nezbývá než poděkovat nakl. Paseka za výborný prostředek na spravení nálady kdykoliv si otevřete tuto knížku. (Tedy pokud vám právě nezemřel váš milovaný chundelatý králíček.)

Králíkům ve snažení zdar přeje BoboKing.


02.02.2009
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 16. Z toho průměrné hodnocení: 1,06.