Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
70 %

Lowe, Shirley - Babička 21. století

Více informací k této knize najdete v detailu
Chci vám představit knihu, která vyšla poprvé v roce 2000 ve Velké Británii. Z anglického originálu ji do češtiny přeložila Petruše Klůfová. Je to jedna z mnoha knih, které jsou určeny pro ženy. Tato publikace je napsána tak, že hlavně osloví ženy - babičky... Jenže pod pojmem babička si většina z nás představí starou, vrásčitou ženu v šátku! Jak má vypadat babička 21. století? V knize najdeme odpověď.

Já osobně ještě babičkou nejsem, ale mně kniha zajímá už z toho důvodu, že se chci poučit o tom, co mě čeká a snad nemine? Jak se tedy stát moderní babičkou? Dnešní ženy po padesátce jsou často na vrcholu své kariéry, žijí bohatým společenským životem, sportují, cestují a věnují se svým koníčkům. Publikace Babička 21. století je příručkou, která ženám pomůže zvládnout nejeden problém v jejich nové roli. Navíc je to kniha zábavná.

Mezi jednotlivými kapitolami mají "slovo" různé ženy, které jsou zde představeny a mají jedno společné, jsou babičkami. Podělí se s námi o své zážitky, pocity, obavy a zkušenosti v životně důležité babičkovské roli. Jejich výpovědi jen dokreslují autorčin záměr. Tyto ženy se svěřují a jejich zkušenosti jsou nám blízké...

V krátkých kapitolách, spolu s autorkou, se zamýšlíme nad výběrem jména pro vnouče až po mnoho dalších a neméně důležitých momentů, např. oslovování babičky... Kapitoly pojednávají o tématech, které mohou budoucí nebo stávající babičky zajímat. Dozvíme se o únavě, o stravě, poznáváme nové technologie krmení a přebalování dítěte, zajímavá je kapitolka o dárcích, seznámíme se s novými výchovnými metodami až po konečné shrnutí, jak má vypadat babička 21. století.

Kniha je veselá, dobře se čte, je praktická a pro radost. Příručka, která osloví! Jednou z nás, milé dámy, udělají naše děti babičky. Proč se na to nepřipravit? Nakonec kniha je určena pro věk bez omezení...

Vydalo nakladatelství FRAGMENT, 2008.


12.02.2009
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.