Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
80 %

Kriseová, Eda - Prázdniny s Bosonožkou

Více informací k této knize najdete v detailu
A máme tu zase letní prázdniny, každé dítě má na ně nějaký plán, kam pojede, koho navštíví a tak. Jenže ono nezáleží na tom, kde budeme prázdniny prožívat, ale na tom - s kým a jak! Ale přibalit si s sebou do prázdninového batohu prázdninovou pohádkovou knížku také není k zahození. Představovaný pohádkový příběh Prázdniny s Bosonožkou je kniha pro děti od 8 let...

Publikace je vázaná, má 106 stránek a mnoho roztomilých barevných ilustrací. Knižní obálka působí příjemně barevně a lákavý obrázek zve děti na letní prázdniny do pohádky...

Eda Kriseová
novinářka a spisovatelka
se narodila 18.07.1940 v Praze, Československo.
Po maturitě vystudovala Institut novinářství a osvěty na UK, absolvovala r. 1963. Poté se stala novinářkou v časopise Mladý svět, kde působila až do roku 1968. V roce 1969 byla reportérkou v časopise Listy.
Koncem roku 1969 se stala asistentkou v Ústavu pro teorii a dějiny sdělovacích prostředků při UK. Roku 1972 se díky svým postojům stala zakázanou autorkou, do r. 1976 pracovala v universitním archivu, poté byla nucena toto místo opustit a pracovala zcela mimo obor.
Ihned po sametové revoluci (1989) se stala poradkyní V. Havla, kterou zůstala až do roku 1992. Poté se věnuje jen literární činnosti.

Eda Kriseová - Wikipedie, otevřená encyklopedie
Eda Kriseová

Hlavními hrdiny jsou dvě holčičky Majka a Terezka, víla Bosonožka, králík Běloušek a mnoho dalších osob a postaviček např. strašidýlko Vikýřník. Kniha má 24 krátkých kapitol mile a barevně ilustrovaných. Kapitoly volně navazují a mají názvy jako např. Jaro (příběh začíná ještě na jaře), Dopis, Květina, Oheň, Vikýřník, Poklad, Nojka touží vidět vílu, O půlnoci, Prázdniny končí. Vyjmenovala jsem jen některé názvy kapitol z Obsahu.

Hodná víla Bosonožka si s děvčátky dopisuje, poučuje děti, radí jim nebo vysvětluje o lučních bylinkách, stěžuje si na ničení přírody lidmi a také dětem přibližuje problém rasové nenávisti ve společnosti...

Kniha pro děti působí mile i poučně, napínavě a dobrodružně až docela strašidelně. Víla Bosonožka dělá společnost oběma děvčátkům, kapitoly jsou krátké a rodiče nebo děti samy si je mohou předčítat před spaním.

Přeji příjemné prázdniny s Bosonožkou...

Ilustrace Michaela Pavlátová, 2007.
Vydalo nakladatelství ALBATROS, 2007.


27.06.2007
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 2,67.