Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
80 %

kol. - Křížovky a recepty tradiční kuchyně

Více informací k této knize najdete v detailu
Jestlipak víte, jak si zpříjemnit chvilky vaření? Nakladatelství Columbus vydalo pěknou publikaci, která Vám to umožní. I přes invazi Sudoku, zůstává tradiční křížovka stálou zábavou pro velkou část naší populace.
Publikace Křížovky a recepty tradiční kuchyně nenabízí čtenářům pouhé křížovky, ale i tradiční kuchařské recepty. Vyluštěná tajenka z křížovky se dosadí do receptu a máme vyluštěno i uvařeno!

Kniha je brožovaná, ale za to má přes 367 stránek! Knižní obálka je barevná a výstižná, dokonce i uvnitř je kniha velice vtipně černobíle ilustrovaná, obsahuje 361 receptů tradiční kuchyně. Na levé stránce je ilustrace a kuchařský recept, do kterého musíme doplnit tajenku z křížovky, jež se nachází na stránce pravé. Křížovky mě připadají lehké, kuchařské recepty jsou zajímavé, dá se říci přehledně koncipované, rychlé, jednoduché a všestranné! Jsou tu kuchařské recepty z různých druhů masa a ryb, ze zeleniny, ale jsou zde i moučníky.

Recepty vypadají velice lákavě a to nejen názvy (Plněné kuřecí tajemství, Nadívané vepřové řízečky z naší vesnice, Candát dušený na sektu, Vepřová kovbojská pečínka, Rizoto z hub a ananasu, Mafiánská pečená ryba, Plněná cuketa na zelenině, Salát z červené řepy, Baklažánový salát, Jablečný krém s vanilkovým pudinkem, Medový dort s tvarohem a mnoho dalších lákavých receptů.), ale i snadností přípravy. Nezbývá než nějaký vyzkoušet! A jde se na to!
V závěru knihy je pro jistotu uveden seznam správného znění tajenek, který je řazen podle čísla stránek. Publikace je lákavá, je zde propojeno příjemné s užitečným. Doporučuji hlavně začínajícím hospodyňkám.

Přeji příjemné vaření a luštění nebo luštění a vaření?
Kniha může být i dobrým dárkem.

Grafická úprava Tomáš Roller.

Vydalo nakladatelství Columbus, 2007.


01.02.2008
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 2.