Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
80 %

Harpur, James - Bájné bytosti

Více informací k této knize najdete v detailu
Pokud patříte k milovníkům příšer a oblud, nebo hledáte inspiraci na dárek, věřte, že tato kniha je pro Vás tím pravým.
Nakladatelství Metafora pro Vás připravilo další bohatě ilustrovanou knihu z edice Knihy - hračky.
Přidá se do řady k dalším titulům jako např. Bojovníci (James Harpur), Mumie a Pyramidy či Planeta zvířat.

Autor této publikace - James Harpur - vystudoval klasickou a anglickou literaturu na Trinity College v Cambridge a jeho celoživotní zájem je především v duchovních a mystických aspektech náboženství. Je autorem řady knih o náboženství, např. The Dark Age, (Anvil Press Poetry, London, 2007). Získal řadu ocenění, včetně ceny Michaela Hartnetta roku 2009 a soutěže Britské národní poezie v roce 1995. Po škole učil nějaký čas na Krétě, a přestože je spíše zaměřen na poezii, našel si čas i na dětskou literaturu.

V knize naleznete několik stvoření z různých kontinentů, která určitě poznáte ze starých legend či pověstí (Odysea) a dozvíte se o nich zajímavé informace.

Hned na úvod nás čeká hrozivý troll a možnost podívat se přímo do jeho žaludku. Pokud vás tato podívaná neodradí a odvážně se pustíte do dalšího prohlížení, dozvíte se, jaký je rozdíl mezi obrem a trollem, jak oslepit netvora nebo jak vypadá pořádný tříhlavý zlopes.

Autorem velmi povedených ilustrací je Martin Stuart (Tajemní dinosauři, Metafora). Jeho nástěnné malby a reprodukce naleznete v Anglii po restauracích, hotelech nebo dětských hřištích. V současné době patří mezi populární ilustrátory dětských knih ve Velké Británii.

Kniha je velmi výpravná. Červený čínský drak rozprostřený přes dvě velké strany nemůže jinak než zaujmout, informací je tedy logicky méně. Knize to ale rozhodně na kráse neubere.

Publikaci doprovází spousta bonusů, včetně velkého plakátu, hry, návodů a menších "tajů" mezi příšerami. Například tři kartičky egyptských bohů, rozkládací strana navíc ale také hádanka či rada jak poznat pravý nebo falešný roh jednorožce, nebo dokonce jak si takového jednorožce chytit.

Pokud by se Vám zdálo, že se na noc měníte ve vlkodlaka, naleznete zde i měnící se obrázek s popisem, jak pravý vlkodlak vypadá. Pomůcka do domácnosti jako dělaná.

Pro ty, co rádi vzpomínají na leporela, má kniha nádherné překvapení.

Pokud mám říci také něco negativního, je to podle mého názoru příliš nevýrazná obálka. Oproti nádherným ilustracím uvnitř knihy mi přijde až nudná. Nakladatelství ovšem nechalo (stejně tak jako v případě knihy Bojovníci) přednost originálu.
Text díky bohatým ilustracím občas zaniká, a knihu jsem si musela prohlédnout několikrát, abych se donutila text přečíst - na pouhých 38 stranách je to ovšem nejspíš záměr a nesmíme zapomenout, že kniha je především encyklopedistická hračka.


16.06.2009
TerezaDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Tato recenze ještě nebyla hodnocena.