Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
100 %

Didelez, Guy - Kostlivení

Více informací k této knize najdete v detailu
V roce 2005 vyšla v Belgii strašidelná avšak i humorně laděná knížka pro děti Kostlivení a letos si ji mohou přečíst v českém jazyce i naši malí čtenáři. Pozoruji, že obliba hororů je mezi dětmi velmi rozšířená, děti se rády bojí a strašidelných příběhů není nikdy dost, zvláště o prázdninách... Kostlivení je horor pro děti od 9 let.

Guy Didelez - holandský spisovatel. Web: www.guydidelez.be.

Kniha je vázaná, tučné písmo je vytištěno na křídově bílém silnějším papíře a velikostí je příjemně čitelné. Počet stran: 128. Rozměr knihy je: 170 x 245. Provedení: hardback. Publikace obsahuje 30 částí, z nichž třicátá je Epilog. Každá kapitola má číslo a nadpis, který nás informuje o tom, kde se děj právě odehrává a v kolik hodin, někdy i po minutách, zvláště v závěru knihy, když děj vrcholí! Kniha je bohatě černobíle ilustrovaná a grafická podoba celé knížky působí ponuře, strašidelně, hororově a na city. Stránky jsou zajímavě označeny, nad číslem stránky je část lebky! Vlastně téměř celá kniha se jen hemží kostrami, na stránkách jsou zobrazeny jakoby vodotiskem, ale kostry jsou i jako pozadí pod textem...

Děj knihy se odehrává v malé vesničce, venku začíná zuřit veliká bouřka, létají blesky a hromy hrozivě hřmí, rodina kostlivců pořádá rodinnou sešlost na místním hřbitově, ale jeden kostliveček chybí... Současně se prolínají dva děje, můžeme sledovat události na hřbitově, v hospodě, ale i zážitky dvou sourozenců na zámečku, který se právě chystají vykrást zloději. Vše se až neuvěřitelně proplétá a o strach, napětí ani legraci není nouze...

Kostlivení by se mi líbilo i zfilmované, text na mne působí jako filmový scénář a živě vidím strašidelné i humorné situace před očima. Příběh je opravdu zajímavý a dobrodružný.
Fantazie, strach a současná nebezpečná doba je zde dětem dobře nastíněna.

Kniha se četla velmi dobře a přiznám se, že jsem se zprvu docela bála, když jsem ji četla před spaním, příběhy jsou však odlehčeny komickými situacemi, které vyváží strach a hrůzu. Přeji seznámení s touto knihou všem dětem od 9 let, které se rády bojí a rády čtou napínavé příběhy.

Kostlivení
"Kadavergedaver"
Onder de titel Kostliveni verscheen in 2007 de Tsjechische vertaling van dit boek bij uitgeverij Albatros.

Guy, Didelez a Abimo - Uitgeverij BVBA.
Překlad: Lucie van Donselaar, 2007.
Ilustrace: Jozef Gertli Danglár, 2007.

ALBATROS, 2007.


09.07.2007
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:
Didelez, Guy - Kostlivení (příspěvků: 0)


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 12. Z toho průměrné hodnocení: 2,5.