Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
80 %

Devátá, Ivanka - Lázeňská kúra

Více informací k této knize najdete v detailu
Čtenářův zájem o knihu vyvolá poutavá knižní obálka spolu se jménem populární autorky Ivanky Deváté. Neméně zajímavý je i název na téma Lázeňská kúra...

Ivanka Devátá se narodila 27.11.1935, dětství prožila v Brně, od roku 1950 žila s rodiči v Plzni. 34 let působila v Realistickém divadle. V současné době se věnuje literární tvorbě.

Kniha Lázeňská kúra je spíše oddechová, čtivá a nechybí zde ani autorčin specifický humor.

Johanka Jarní - je hlavní hrdinkou této úsměvné publikace.

Johanka, zklamaná a s bolavou duší po rozvodu, se léčí v lázních. Z depresivního rozpoložení pomalu proniká do režimu lázeňského prostředí, setkává se s různými lidmi, jejich láskami a osudy. Kulisu doplňuje samozřejmě lázeňský personál.

Autorka s humorem sobě vlastním líčí Johančin pobyt od nástupu a přijetí do lázní, pak den po dni, jak se události odvíjí.
Tři týdny, den po dni, na zotavení těla i ducha...

Ivanka Devátá je dobrý pozorovatel, psycholog lidských duší a hlavně výborný vypravěč. Lázeňské epizody, známosti, výlety a úlety, přátelství, zpovědi, rady, osudy... Prostě vztahy. A to vše podtrženo jemným humorem autorky.
Johanka nastoupila do lázní jako zlomený a vyčerpaný člověk a odjíždí zdravá s elánem do dalšího života.
Úsměvný pohled na svět, veselé příhody i trapasy si získají přízeň mnoha čtenářů. Jak Johance pomohla lázeňská kúra? To si musíte přečíst sami...

Knihu mohu doporučit ženám, a to zvláště rozvedeným. Ostatním čtenářům, kteří lázně již navštívili nebo se do lázní chystají.

Vydalo nakladatelství MOTTO, 2004.


09.03.2006
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 3. Z toho průměrné hodnocení: 2,33.