Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
95 %

Cervenka, Jarda - Dobrodružství voru Missi - dvojjazyčná kniha: česky - anglicky

Více informací k této knize najdete v detailu
Jen si to představte: políbí vás múza, dostanete nápad jak si užít dobrodružství a prostě se do toho dáte. Není nic jednoduššího.
A jestli si nedokážete představit, že něco takového možné je, pojďte se ponořit do této útlé knížky a prožít si ten pocit.

Devítiletý chlapec Andy, jeho táta a strejda Láďa se rozhodnou cestovat na voru, po řece Mississippi. Dospělí se vrátí do chlapeckých let a jako Tom Sawyer, Huckleberry Finn a Joe Harper si užívají dobrodružství plnými doušky. Nakreslí plány voru a pustí se do stavby. Šest plechových barelů, dřevo na rám, palubu a dlouhé kormidlo. Topolové větve a listy orobince na stavbu kajuty. Maminka ušije plachtu. A vor je postaven. Ještě s sebou vzít plavební mapu řeky a plavba může začít. A je tu nezapomenutelné první ráno - vzbudí je šplouchání ryb ve vodě. Šesti z nich se náležitě odmění – udělají si "snídani králů". Řádně posilněni pak postaví vrbový stěžeň: "Když nám bude voda hodně cákat přes palubu, možná vyrazí nové větvě".
Viděno očima devítiletého chlapce, odvíjí se tu úžasně lidský příběh. ("To si budu navždycky pamatovat: lidé na řece na nás byli hodní".)Cestou poznává přírodu a učí se ji milovat. Toulá se nedotčenou krajinou. Chytá noční motýly. A jeho dospělý doprovod vypráví nesčetné množství historek, zkušeností a nezapomenutelnou česko-americkou pohádku o vodníkovi Potápkovi.

Jarda Cervenka - emigrant, čechoameričan, profesor genetiky. Procestoval pět světadílů. Jeho literární tvorbu ovlivnil hluboký zájem o národy i jednotlivce (Dámy bruselských nocí; Sběratel žárovek). Cervenka rozumí lidem, o kterých píše. Čistě, prostou lidskou moudrostí sděluje hluboce procítěné příběhy plné detailů.

Česko-anglické zrcadlové vydání jistě potěší lektory a učitele angličtiny (popř. češtiny).
Pro studijní účely je kniha určena velmi pokročilým(upper intermediate).


04.08.2005
RosaliDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 1.