Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
100 %

Brett, Simon - Prevítem snadno a rychle /bilingvní/

Více informací k této knize najdete v detailu
Nakladatelství ARGO překvapuje naše čtenáře bilingvním vydáním bestselleru Prevítem snadno a rychle, který si získal mnoho příznivců a to hlavně z řad rodičů. Nyní si mohou naši čtenáři přečíst humornou knihu i v angličtině. Zrcadlový text, který je pomůckou při výuce nebo procvičování cizích jazyků, je zde tedy anglicky a česky.

Úspěšná kniha, která se dívá na svět očima dítěte od narození až do jednoho roku, pomohla mnoha čtenářům překlenout nelehké období při narození a výchově potomka.

Publikace je brožovaná, menších rozměrů, ale za to má přes 275 stránek. Obálka je barevně ilustrovaná, uvnitř knihy jsou jen černé ilustrace humorného ladění, které se vztahují k obsahu. Můžeme sledovat události od narození dítěte den po dni, měsíc po měsíci až do 1. roku malého "prevíta"... A to není všechno, nahlédneme do myšlenkových pochodů malého dítěte. Kromě procvičování angličtiny se také nad knihou zasmějeme. Svérázný Brettův humor zaujme, díváme se na svět očima dítěte a spoluprožíváme s ním radostné, ale často víceméně traumatizující události. Úsměvná, humorná knížečka se hodí i k předčítání nahlas (v našem případě v angličtině), protože vlastně deníkové zápisky jsou krátké, jiné delší, ale hlavně obsahují časté monology nebo dialogy (např. rodičů, atd.), které umocňují humornost situace...

Dvojjazyčné knihy jsou velmi rozšířené a oblíbené. Čtenář by měl správně nejprve číst cizojazyčný originál, jen občas lze nahlédnout do českého překladu. Není vhodné po každém přečteném slovu přebíhat na druhou protější stránku. Čtenář má za úkol naučit se nová slovíčka, dobré je dělat si poznámky. Za druhé je srovnávání dvou větných celků, jak je věta v jednom a druhém jazyce postavena.

Čtení dvojjazyčných knih je přínosem pro studenty jazyka a pro zainteresované čtenáře přináší upevnění nabytých jazykových dovedností.

Na závěr chci knihu doporučit
a hlavně nastávající nebo současní rodičové miminek:
"ČTĚTE!"

Vydání I. - v bilingvní podobě.
Z anglického originálu (1992) přeložil František Fröhlich.
Ilustrace Tony Ross.

Vydalo nakladatelství ARGO, 2007.


06.12.2007
Jana RezkováDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 4. Z toho průměrné hodnocení: 2.