Sijie, Dai - Balzac a čínská švadlenka

Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:169,- Kč
Rok vydání:2005 (1. vydání)
Anotace:
Útlá románová prvotina vypráví příběh dvou dospívajících chlapců, kteří byli v době čínské kulturní revoluce jako děti z buržuasních rodin (otec jednoho byl známý zubař, druhého odborník na plicní choroby) posláni na "převýchovu" na venkov. Přežít jim pomáhá tajemný kufr plný zakázaných francouzských knih, jejž najdou u svého kamaráda a posléze mu jej ukradnou. Předčítání románů z devatenáctého století jejich malé přítelkyni Švadlence však má nečekané důsledky. Čtivý příběh napsaný poetickým jazykem zaujme hned od prvních stránek, každý čtenář si v něm může najít to své - milostnou zápletku, s humorným nadhledem vylíčenou čínskou kulturní revoluci, případně úvahu o důležitosti vyprávění příběhů pro všední lidský život.

Recenze knihy:

Diskuze k této knize:

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Celkem hlasů 8. Z toho průměrné hodnocení: 1,75.