Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Plus mínus

Žánr:povídky
obálka knihy Plus mínus
Název:Plus mínus
Překladatelé:Bukovská, Lenka; Fisher, Mariana; Doležalová, Šárka; Rubešová, Markéta; Křížová, Magdalena; Singerová, Silvia; Louženský, Petr; Uličná, Lenka; Bielický, Viktor; Černá, Tereza; Valová, Jana; Boušek, Daniel; Foltýnová, Tereza; Čech, Pavel
Nakladatelství:Argo
Edice:SSP
Počet stran:204
Rozměry:13×20cm
Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:198,- Kč
Rok vydání:2006 (1. vydání)
Anotace:
Tento výbor povídek předkládá čtenáři mozaiku reprezentativních textů, které se inspirují nejrůznějšími podobami života v dnešním Izraeli. Rozmanitost námětů odpovídá i rozmanitost tvůrčích přístupů. Na jednom konci široké škály najdeme povídku Dana Benaji Seriho, vyprávějící o rodinném tajemství v tradičním sefardském prostředí, či krátkou prózu Aharona Megeda, připomínající vrcholy ruské jidiš literatury 20. století, jejich protipól představuje text nekonformního Etgara Kereta, patřícího k nejvýraznějším zjevům mladší generace izraelských autorů. Tematický záběr antologie je vskutku široký. Od příběhu muže, kvůli němuž zvolily smrt dvě ženy, až k humorně laděnému, sebeironizujícímu pohledu muže na vlastní manželství, od příběhu rozvádějící se povrchní ženy ke vzpomínce na dávný cit k muži, jenž z útrpnosti usmrtil vlastní matku, od portrétu diktátora, hraničícího se snovou vizí, k příběhu ženy, jež se v prázdném bytě miluje s neznámým mužem, aby přehlušila tíživou vzpomínku z dětství.
Sborník vychází u příležitosti šedesátých narozenin naší přední hebraistky a překladatelky doc. Jiřiny Šedinové jako poděkování jejích bývalých studentů.


Recenze knihy:
22.11.2006  Tomáš Fojtík (90%): Plus mínus

Diskuze k této knize:
Plus mínus (příspěvků: 0)

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 5.