Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Day, Malcolm - 100 postav klasické mytologie

Žánr:pověsti
obálka knihy Day, Malcolm - 100 postav klasické mytologie
Název:100 postav klasické mytologie
Název originálu:100 Characters from Classical Mythology: Discover the Fascinating Stories of the Greek and Roman Deities
Překladatel:Kopička, Karel
Nakladatelství:Metafora
ISBN:978-80-7359-139-7
Počet stran:160
Rozměry:17,5×23cm
Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:349,- Kč
Rok vydání:2008
Anotace:
Každý z nás už mnohokrát četl nebo slyšel o řecké nebo římské mytologii, přinejmenším ve školních lavicích. Narážky a alegorie se objevují ve filmech, v literatuře i v běžném hovoru. Víme ale pokaždé úplně přesně, oč se jedná? Nejspíš ne.
A přestože legendy a mýty patří ke kulturnímu dědictví lidstva doslova odnepaměti, jen málokdo z nás se může pochlubit tím, že se v nich bezchybně vyzná, že se dokonale orientuje ve všech těch bozích, bohyních, titánech a héroech, jimiž se antické mýty jen hemží.
Naše kniha vás zve na exkurzi do tohoto světa božských, lidských i nadlidských hrdinů a seznámí vás s nimi opravdu dopodrobna. Dozvíte se nejen, co kdo vykonal, ale také s kým je spřízněný a jak vypadá - či spíš, jak si ho (nebo ji) představovali malíři a sochaři od antiky až po renesanci.
Nudy se ale rozhodně bát nemusíte. Nečekají vás žádné suchopárné výčty, nýbrž i zajímavé příběhy, v nichž se v podivuhodném souzvuku prolínají láska a nenávist, hrdinství a zbabělost, život a smrt, právě tak, jak tomu bylo ve všech dobách od počátku světa a jak tomu bude i nadále.
Pojďte tedy a ponořte se do kouzelné říše mytologie, protože jenom ten, kdo porozumí minulosti, může s moudrou nadějí hledět do budoucna.


Recenze knihy:
18.04.2008  Jana Spálenková (85%): Day, Malcolm - 100 postav klasické mytologie

Diskuze k této knize:

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 1.