Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Sigurðardóttir, Yrsa - Poslední rituál

Žánr:detektivka
obálka knihy Sigurðardóttir, Yrsa - Poslední rituál
Název:Poslední rituál
Překladatel:Bartošková, Marta
Nakladatelství:Metafora
ISBN:978-80-7359-059-8
Počet stran:424
Rozměry:13×20,5cm
Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:349,- Kč
Rok vydání:2007
Anotace:
Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru.
Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi.
Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést "třetí znamení".
Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi.


Recenze knihy:
28.11.2007  Jana Rezková (100%): Sigurðardóttir, Yrsa - Poslední rituál

Diskuze k této knize:

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 7. Z toho průměrné hodnocení: 2,14.