Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Crais, Robert - Pravidlo dvou minut

Žánr:detektivka
obálka knihy Crais, Robert - Pravidlo dvou minut
Název:Pravidlo dvou minut
Název originálu:The Two Minute Rule
Překladatel:Faktor, Viktor
Nakladatelství:Metafora
ISBN:978-80-7359-128-1
Počet stran:412
Rozměry:13×20,5cm
Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:299,- Kč
Rok vydání:2008 (1. vydání)
Anotace:
Max Holman vyznává pravidlo dvou minut: Vleť dovnitř, seber prachy a vypadni ven. Odkud? No přece z banky. Max je totiž bankovní lupič. Či spíš býval, protože ty dvě minuty můžou někdy být životně důležité. Při jedné takové ilegální návštěvě finančního ústavu jej opustilo štěstí a Plážový povaleč, jak mu kriminalisté přezdívali, byl nucen strávit hezkých pár let života v chládku.
Když už mu ke svobodě zbývá jen krůček, má plnou hlavu myšlenek na svého syna. S jeho matkou se sice nikdy neoženil a Richieho naposledy viděl ve věku jeho osmi let, ale nyní je nezvratně rozhodnutý opět si k němu najít cestu. A to vzdor tomu - ta ironie! - že Holman mladší pracuje u losangelské policie.
V slavný den jeho propuštění však dopadne nečekaná drtivá rána. Policistu Richarda Holmana zavraždil neznámý střelec.
Aby odhalil pravdu o jeho smrti, pouští se napravený lupič do pátrání. Na pomoc si přizve tu nejnepravděpodobnější osobu na celém světě: bývalou agentku FBI, tu, která jej před lety zatýkala. Spletitá vlákna celého případu nečekaně vedou do míst, kde by je nikdo nečekal, a z minulosti se vynořuje přízrak dvou zabitých zločinců a uloupených šestnácti milionů dolarů, které zmizely kdovíkam.
Byl Holmanův syn "správný hoch", nebo měl stejné sklony jako jeho otec? Proč si Holman senior vysloužil také přezdívku Lupič hrdina a jak s tím vším souvisí slavný nápis Hollywood nad skalami?
To už se dočtete v téhle knížce. Nyní se však nesourodá dvojice - propuštěný trestanec a bývalá agentka - vydávají na cestu za pomstou a spravedlností...


Recenze knihy:
19.05.2008  Jana Rezková (90%): Crais, Robert - Pravidlo dvou minut

Diskuze k této knize:

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 1. Z toho průměrné hodnocení: 3.