Emmert, František - Rok 1968 v Československu

Jazyk:česky
Vazba:vázaná
Doporučená cena:998,- Kč
Rok vydání:2007 (1. vydání)
Anotace:
Unikátní publikace koncipovaná jako "muzeum v knize" o událostech roku 1968 v Československu. Novou, nevšední formou dokumentuje průběh Pražského jara, srpnovou okupaci i navazující události (až do srpna 1969).
Jedinečnost knihy spočívá především ve špičkovém grafickém zpracování. Děj je uspořádán do krátkých přehledných tematických kapitol ve formě "panelů". Ty obsahují kromě hlavního textu také poznámky, množství kvalitních a pečlivě vybíraných fotografií, chronologické tabulky, medailonky, přetisky dobových dokumentů a další grafické prvky. Zvláštností knihy jsou samostatně vytištěné kopie vzácných archiválií vložené do speciálních kapes. Čtenář může z knihy volně vyjmout a detailně prostudovat tehdejší novinová vydání, letáky a výzvy proti okupaci a vzácné písemné dokumenty, včetně prohlášení Dva tisíce slov nebo Moskevského protokolu. Součástí publikace je také CD s autentickými rozhlasovými nahrávkami ze srpnových dní. Publikace tak plně vtáhne čtenáře - pamětníka i mladší generaci - do tehdejší atmosféry.

Recenze knihy:

Diskuze k této knize:

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?
Celkem hlasů 2. Z toho průměrné hodnocení: 3.