Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze k recenzi: Eisner, Petr - Rok ohně

[ Koupit knihu ]
[ Koupit e-knihu ]

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Magda   [15.03.2014]
A co nějaké srovnání s předchozími knížkami?
Lenka Hanusová   [28.04.2014]
Také bych se přimlouvala k nějakému srovnání s předchozí tvorbou. Váhám, protože to hitlerovské téma mě příliš neláká, ale předchozí knihy se mi líbily.
BoboKing   [29.04.2014]
Ve srovnání s jeho předešlými knihami? Svým vyzněním zapadá do Eisnerova vzorce. Tedy drama, kde roli hraje především vypjatá situace a perfektně zvládnuté postavy. Každá jeho kniha je z jiného času, s jiným vyzněním, přesto jeho rukopis je originální. Že je to z doby hitlerovského Německa nemá žádný větší vliv. Jen je to známé téma, které každý z nás, kdo prošel školou, zná a ví co nástup Hitlera k moci znamenal pro celý svět, těch 50 milionů budoucích mrtvých. Je to prostě příběh hledání boje proti Zlu, jen musíš najít odvahu, protože tušíš, že budeš muset zaplatit svým životem. Osobně je z Eisnerovy tvorby u mne jedničkou Rychlé lodě do pekel, a těsně za ním Milující sestra s Rokem ohně. Obranný reflex mne oslovil nejméně.
Lenka Hanusová   [29.04.2014]
Moc děkuju, přesně tohle jsem potřebovala. Jdu si pro knížku.:-)
Pavel   [13.03.2014]
Souhlas
Skvělá recenze, musím jen souhlasit. Dokonce se podařilo nic podstatného neprozradit. Podle mě je to eisnerova nejlepší knížka. Celou dobu jsem přemýšlel, kam se ta pointa zvrtne a nakonec jsem se na poslední chvíli seknul. O to víc mě pak dostal ten závěr.