Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Obecná diskuze: Nová verze Knihovnice.cz

římanka   [06.09.2014]
Jak se mám zaregistrovat, prosím? PC není má silná stránka, ale nerada bych přišla o možnost přispívat. Líbilo se mi na knihovnici právě to, že vše bylo bez zdlouhavé registrace a přihlašování :-(
Peeta   [07.09.2014]
napište adminovi - viz následující výňatek z jeho pokynů:

Do diskuzí bude nově možno přispívat pouze po přihlášení (číst možno anonymně). Abychom zamezili registraci existujících přezdívek jinými uživateli, je v tuto chvíli registrace možná pouze mailem na admin@knihovnice.cz. K registraci je třeba zaslat email, přezdívku, heslo a pohlaví. Pokud jste přispívali pod více jmény, zašlete i starší přezdívky, chcete-li i starší příspěvky přiřadit vašemu profilu.
Administrátor   [07.09.2014]
Ano, napište mi prosím mail.
Brzy spustíme verzi diskuzí pouze na přihlášení. Registraci udělám za vás a starší příspěvky převedu na váš účet.

K registraci je třeba zaslat email, přezdívku, heslo a pohlaví. Pokud jste přispívala pod více jmény, zašlete i starší přezdívky.

Nyní je potřeba se přihlašovat při každé návštěvě, ale pracujeme na trvalém přihlášení - pokud chodíte z jednoho počítače, tak nebude potřeba přihlášení... systém si vás bude pamatovat.
Lamanai   [25.08.2014]
Ještě k nové diskuzi (nevím, kam to psát jinam)
Mně se nový styl diskuze docela líbí. Do opravdu rušivého moderního designu má naštěstí daleko. Prostřední, obsahový sloupec je poměrně čistý. Přidávání nového příspěvku bych uvítal nahoře, navíc mi přijde zbytečné zdvojovat obsah připnutím pěti nejnovějších příspěvků nahoru (jestli chápu správně princip, jak to funguje). Sloupce po stranách (hlavně levý) už jsou méně přehledné a neusnadňují právě orientaci na webu (navíc mi tu opět připadá některý obsah zdvojený, vlevo jsou "Knihy" a vpravo "Knižní výběr", možná to dělá i to, že se tam objevují stejné tituly). Pak mě ještě mate automatický přechod na starou verzi stránek po kliknutí na mnohé odkazy, asi se to odstraní, ale teď se mi to motá do hodnocení. Taky mě stránka pořád odhlašuje, což je teď trochu nepohodlné a při neodstranění by to mohl být celkem opruz. No, a pak bych přidal diskuzi k nové diskuzi, jestli jsem ji nepřehlédl, abychom mohli diskutovat dané téma na příslušném (a vhodnějším) místě :-)
Lamanai   [25.08.2014]
A ještě dvě drobnosti:
Základní šablona má dost velký font, musím si stránku zmenšovat.
U profilového obrázku by bylo prima uvést optimální rozlišení, abychom ho nemuseli nahrávat navícekrát metodou pokus-omyl :-)
Administrátor   [25.08.2014]
Dík.
Velikost fontu můžeme upravit... Je to diskuze pro vás, takže chci aby se vám v ní co nejlépe diskutovalo.
Rozlišení profilové fotky tam uvedu. Je to 400 na 400 px.
Administrátor   [25.08.2014]
5 nejnovějších příspěvků je jen na první stránce diskuze... A je to kvůli tomu, když někdo zadá třeba reakci na příspěvek na nějaké další straně a příspěvek bys neviděl... V horní části je tedy nezávisle na stromové struktuře vypsáno 5 (u některých diskuzí je to méně, 5 je maximum) posledních příspěvků.

Sloupce ještě doznají nějakých změn... v pravém budou náhodně vybírané novinky, teď jsou tam pevně zadané poslední knihy z našeho nakladatelství.

Postupně budeme staré části knihovnice předělávat... diskuze je první část. Teď pracujeme na detailech knih a pak budou následovat recenze, autoři, články, aktuality...

Kde tě systém odhlašuje? Jako při přechodu na starou verzi stránek? Nebo když přijdeš třeba druhý den?
Lamanai   [26.08.2014]
Aha. rozumím. Ale je to trochu matoucí, zvlášť, když není vidět, k jakému vláknu ta odpověď patří, je to vytržené z kontextu a může být i nesrozumitelné.
K tomu mě napadá, že by nebylo špatné, když odpovídám, vidět to vlákno s předchozími příspěvky nad tím, abych mohl přímo reagovat a nemusel pořád scrollovat tam a zpět (jako třeba teď).
Odhlašuje mě to už když zavřu tu záložku s novou diskuzí. Hned po návratu jsem pak odhlášený. Včera se mi dokonce stalo, že se to tvářilo, že jsem přihlášený, ale když jsem mezitím chtěl odeslat názor, mezitím se to odhlásilo.
Lamanai   [27.08.2014]
ještě koukám na to, že na to vlákno mě hodí odkaz vedle tlačítek Líbí a Reagovat, v tomto případě jde asi jen o zvyk... platí tedy ty ostatní poznámky
Administrátor   [27.08.2014]
Přesně tak. Ono je tam zatím celkem skryto více novinek, které usnadňují práci s diskuzí.
Třeba:
- po kliku na datum vložení příspěvku se otevře pouze ten daný komentář (dá se třeba sdílet na FB apod.)
- vedle tlačítek Líbí? a Reagovat jsou možné až 3 odkazy... a to:
--- Vlákno - zobrazí celou danou větev diskuze, kde je příspěvek
--- Reakce - zobrazí pouze část větve od daného příspěvku dál (odkaz se zobrazuje pouze pokud není shodný s obsahem odkazu Vlákno)
--- Nahlásit - nahlášení nevhodného příspěvku (vulgárního, reklamy apod.), příspěvek se nesmaže hned, ale admin dostane upozornění
Administrátor   [27.08.2014]
K odhlašování - je to zatím klasicky na session, která je na serveru nastavena tuším na 2 hodiny... pokud jsi byl tedy nějakou dobu neaktivní a pak si znovu nenačetl nějakou stránku a rovnou psal, tak je možné, že tě to odhlásilo. Až bude víc částí v novém designu, tak zapracujeme i permanentní přihlášení... pokud si pak při přihlášení zaškrtneš volbu permanentního, tak z daného pc (tabletu, telefonu) budeš rovnou přihlášen prakticky vždy, když na knihovnici přijdeš.
římanka   [21.08.2014]
dotaz
Dobrý den, tato původní verze diskuze bude smazána a nahrazena formátem nové diskuze nebo zůstanou obě verze? Zvykla jsem si na tuto hnědou barvu, je příjemná pro oči, lépe se v ní čte a orientuje. Celkově se mi líbí více. Jaký názor mají ostatní?
Administrátor   [12.08.2014]
Nové diskuze
Pozor, pozor, právě přišla ta chvíle a my spouštíme nový design Knihovnice.cz. Spuštění bude probíhat postupně, aktuálně jsou v provozu nové diskuze. Pro otestování můžete přistupovat přes odkaz nahoře, kromě nové grafiky vás čeka i nová funkcionalita.

Do diskuzí bude nově možno přispívat pouze po přihlášení (číst možno anonymně). Abychom zamezili registraci existujících přezdívek jinými uživateli, je v tuto chvíli registrace možná pouze mailem na admin@knihovnice.cz. K registraci je třeba zaslat email, přezdívku, heslo a pohlaví. Pokud jste přispívali pod více jmény, zašlete i starší přezdívky, chcete-li i starší příspěvky přiřadit vašemu profilu.

Diskuse se nyní kromě klasického stromového výpisu vypisují chronologicky, s nejnovějšími příspěvky nahoře, aby nebylo nutné je hledat kdesi ztracené ve stránkování. Příspěvky můžete nově označit, že se vám líbí, nebo si vypsat vlákno, což je stromový výpis příspěvku a všech jeho reakcí.

Kromě diskuzí můžete také po přihlášení vidět výpis příspěvků ostatních uživatelů, kteří na vás reagovali, a informace o tom, které vaše příspěvky se komu líbí.

Takže směle do toho a na případné odezvy se těšíme zde v diskuzi nebo na mailu admin@knihovnice.cz.
tetka   [12.07.2010]
Výherci soutěží
Kdy se objeví výherci posledních dvou soutěží? Marně je hledám!!!
nightlybird   [29.04.2010]
Stručně pár slov
Narazil jsem na tento web v podstatě náhodou a mohu pouze konstatovat, že je přehledný, čitelný a co je vskutku osvěžující, diskuze jsou bez vulgarit a vzájemného napadání (které jsou želbohu zcela běžné v diskuzích ke článkům v denním tisku). Mám pocit, že se tady budu rád vracet.
Iva23   [16.12.2009]
změna
Knihovnice je fajn a také přehledná...když se dostanu na jakékoliv stránky a zdá se mi něco nepřehledné-odcházím.Mělo by to být jednoduché,aby se zbytečně stokrát neklikalo.Ale ten vzhled...to by se mohlo trochu změnít,samozřejmě né na něco,co by razilo do očí..Ta barva se mi zdá taková smutná a trochu mi všechno splívá.Jinak je to vše na 1.
Honza   [08.12.2009]
Recenze
Nejsem pravidelným hostem Knihovnice, na první pohled se mi zdá, že najít recenzi nějakého titulu, je obtížné, nešlo by ten soubor nějak seřadit podle abecedy? buď podle autora, či názvu díla. Znovu připomínám, že jsem nahlédl stránku jen zběžně, zdála se mi nepřehledná.
BoboKing   [09.12.2009]
V levém MENU pod KNIHY je abecední seznam všech titulů, nebo pod AUTOŘI abecední seznam autorů. Pod RECENZE seznam recenzí podle recenzentů.
Iva Klára   [11.11.2009]
P. S.
Nevím, jak mi to mohlo uniknout, ještě když je slovo zvýrazněné červeně (nebo možná právě proto). Teprve nyní jsem otevřela "regálek" "nakladatelstvi" (předtím jsem asi koukala na nějaké jiné Vaše stránky). A bylo to takové pohlazení. První dojem byl "čisté" (ne v tom smyslu, že by na nich nic nebylo). Moc se mi líbí.
Asi jsem myslela, že slovo "nakladatelství" paktří k tomu "klíček ke knihám". Možná by názvy mohly začínat velkými písmeny?...A nejde nějak udělat, že by si "své" příspěvky mohli dodavatelé otevřít i po odeslání? To víte, chybka se někdy vloudí...
Admin   [11.11.2009]
No opravu příspěvků v diskuzích by byla potřeba registrace... kterou ale Knihovnici komplikovat nechceme.
Iva Klára   [10.11.2009]
Několik vět...
Tak jsem si knihovnici.cz konečně celou projela a jsem spokojená. Připadá mi celkem přehledná, trochu matoucí je měnící se číselné pořadí u "Nejnovější recenze" a "Starší kusy" v pravém okně. Nejsem velký "serfař" (po internetu spíš "sáňkuju") a přesto na těchto stránkách jsem nenarazila na žádný zádrhel, což o některých stránkách říci nemohu. Ačkoliv nejsem zastánce šedé (v šedé normalizaci jsem prožila své mládí a "nejlepší léta", tak jsem trochu zaujatá), ale v tomto případě je to dobrá barva, pro čtení z obrazovky asi jedna z nejlepších. Příjemný je i ten šedobéžový podklad, bílý je moc ostrý. Tím, že se zde objevují i teplé barvy (červená), tak celkově stránky nebudí studený dojem. I druh písma se mi líbí, jednoduchý, dobře se čte a písmenka nejsou "blechy". Přimlouvám se tedy k zachování vzhledu a neměnila bych ho podle stránek vašeho nakladatelství. Použití červené barvy písma se špatně čte, osobně se mi z toho dělají mžitky před očima. (Ale sem tam něco nevadí.)
Jediné, co mi zde vadí, jsou poskakující, pobíhající, měnící a všeliké jiné kousky dělající reklamy. Pro nerváka jako já je to nepříjemný, rušivý, rozčilující element.
Co znamená "katalog stránek o knihách" a "možnost ukládat si zde záznamy..."? Mohl byste to trochu víc (polopaticky) rozvést?
Co se týče diskusí, tak bych sem nedávala žádnou registraci. To je to, co mne vždy odradí, když někde na něco takového narazím. A myslím, že nejsem sama. Co se týče udávání věku - no to už vůbec ne!
Strašně ráda "si chodím pokecat" na tyto stránky a jsem také ráda, že jsem zrovinka na tyto narazila v té přehršli outrob internetových. Takže moc díky, že jste je pro nás vytvořil! Přeji Vám hodně dobrého a pěkný den. Iva
Admin   [10.11.2009]
Děkuji za Vaše věty
Jsem rád, že jste si stránky prošla a poslala nám tohle hodnocení.
Pošlete mi na mail Vaši adresu - odměníme Vaše hodnocení knihou ;-)
Katalogem stránek o knihách jsem myslel seznam podobných stránek jako je Knihovnice.cz, kde byste našli další informace...
Možnost ukládat si zde záznamy už padla - bylo by potřeba se registrovat a tím nechceme Knihovnici komplikovat. Pokud tyto služby nabídneme, tak na samostatném propojeném serveru. Bylo by to o tom, že byste si mohli zaznamenávat knihy, které máte v knihovně nebo jste přečetli.
Iva Klára   [11.11.2009]
Jéé...kdyby tohle mělo kameru, která zachycuje ksichtíky pisatelů, tak byste viděl můj radostí rozzářený obličej...Moc díky. Tohle jsem fakt nečekala.
Yoker   [13.10.2009]
Knihy na internetu
Mozna by se hodilo mit stranku, kde by byly odkazy na zajimave weby, kde lze stahnout kompletni knihy. Mam na mysli napr. www.gutenberg.org , www.gutenberg.net.au nebo ebooks.adelaide.edu.au . Vetsina je samozrejme v anglictine.
Láma   [10.11.2009]
Dovolím si tip: www.archive.org. Je na něm spousta knih, velmi pečlivě nasnímaných, takže písmena mají hladký řez i při zvětšení, což my fajnšmekři oceníme. Žánry i jazyky rozmanité. Online i ke stažení, zdarma. Nevyčerpatelná pokladnice zejména pro toho, kdo má rád klasiku a humanitní směry.
Mnoho zajímavého lze nalézt i na adrese books.google.com.
Yoker   [09.12.2009]
Na google jsem ...
... zapomnel, ale archive.org je ok.
Admin   [12.10.2009]
Nová grafika
Líbí se Vám grafické zpracování stránek našeho nakladatelství? Uvažujeme o převzetí grafiky i pro literární server Knihovnice.cz...
Peeta   [01.03.2009]
Souhlasím s předešlými příspěvky.. knihovnice.cz v nynější verzi je příjemná už na první pohled, volbou stávajících barev připomíná skoro opravdovou knihovničku, ze které kouká domácí pohoda:) přimluvila bych se spíše za změny ulehčující vyhledávání..se vzhledem bych byla opatrnější.
M   [12.02.2009]
Těším se...
Uvítal bych hlavně toto:
- přehlednější řazení článků a recenzí
- vylepšení současného diskuzního fóra - ale nepřehánět to ;-)
- v antikvariátu bych uvítal časově omezenou nabídku (třeba 14 denní - samozřejmě s možností aktualizace), aby tam nevisely již dávno prodané knihy + poptávková sekce
Admin   [10.02.2009]
Děkujeme...
... za Vaše přínosné názory.
Chtěli jsme rozpoutat diskuzi... aby Knihovnice byla podle Vašich představ.
Doufám v další příspěvky a výměnu názorů k nim.

A jsme rádi, že se Vám líbí i současný design.
Lamanai   [09.02.2009]
Souhlasím s římankou - hlavně z toho nedělejte ultramoderní web s moderním designem nebo nedejbože mavíc blikajícími banery a podobně... taky pozor na to, aby nešel design s trendem, který velí ke strohosti a studenosti (například současná kombinace barev v popředí a pozadí je dobrá - čitelné a přitom ne studené! Co se týká volitelné registrace, tady proti nejsem, protože vyplňovat vždy do formuláře znovu jméno a kontakt je celkem otrava. Ale zase to odbourá lidi, kteří chtějí spamovat, protože vyťukat těch pár znaků už leckoho odradí. Co se týká systému diskuzí - hlavně to nedělejte takovým tím módním způsobem, jak se dnes dělají diskuzní fóra, v tom jsem se nikdy nedokázal pořádně zorientovat a kloudně vlákna sledovat. Jinak databáze v antikvariátu a vyhledávací systém je dobrý nápad, to ano. Jinak ještě popřemýšlím...
římanka   [09.02.2009]
...s knihovnicí jsem naprosto spokojená, myslím, že je to nejpřehlednější web, co se knih týče. Upřímně nechápu, proč měnit něco, co už dobré je a ze změny mám spíše strach. je to jako v supermarketu, zvyknu si, kde co mají a pak jednou přijdu a zboží je přeloženo do jiných regálů, jsem z toho nervozní a strávim tam o hodně víc času, než je třeba a navíc ani nenajdu to, co potřebuju....jediné, co mě napadá k té změně, že by mohla na diskusi "co právě čtete" přibýt kolonka věk pisatele. Často si půjčuji knihy právě podle čtenářských tipů a někdy se vážně seknu, ale pravděpodobně jen díky věku. Prostě ve 20ti čtou často lidi jiný knížky než ve 30ti nebo 50ti....co myslíte? ...
Admin   [09.02.2009]
Změny
No hlavní změny budou v designu, diskuzích a změnou projde antikvariát. Jinak by současná funkčnost měla být zachována.
Chceme přidat např. katalog stránek o knihách, případně možnost ukládat si zde záznamy o knihách, které máte doma v knihovně nebo jste přečetli.
římanka   [09.02.2009]
...ten katalog je dobrý nápad ... ale ten design? ach jooo, to jsou přesně ty "přeložené regály", já oceňuju na knihovnici, že nehíří barvama, šipčičkama, ragistracema, účtama, blikajícíma odkazama....prostě je přehledná....tak věřím, že změna bude vážně k lepšímu:-)
anonym   [09.02.2009]
nehýří, pardon
pedro   [27.02.2009]
římanka
Každá změna vede k horšímu... říkal jeden můj spolužák... měl pravdu. Už jsem navštívi řaru webů, ale knihovnici mám rád... a kdybych přiznal svůj věk, nikdo by se se mnou nebavil. A pár lidí tu mám rád!
římanka   [28.02.2009]
...tak teď mě tedy zajímá ten věk:-))...proč by se tu s tebou neměli lidi bavit? Na knihovnici je super i to, že j navštěvují kulturní lidi:-)) ...
pedro   [28.02.2009]
Protože jsem starej, nekulturní a mrzutej dědek!
A čtu brak.
Ale líbí se mi tu.
tamara   [05.11.2009]
A já jsem baba ubrblaná ve věku předkremačním a vůbec mi nevadí pindat do všeho (nebo právě proto?). A brak mám ráda také! jak jinak bych rozeznala kvalitní knížky? Přeji hezký večer!
BoboKing   [06.02.2009]
Na konferenci Kniha 21. století v Opavě nějaký profesor z Brna v přednášce o podpoře čtení jako jeden z úspěšných projektů v ČR uvedl Knihovnice.cz. No paráda, sice prej hned dodal, že pro běžného uživatele webu je to komplikovaný web. No, to nějak nechápu. Moc toho tady jednoduššího být snad už nemůže. Žádné registrace, úprostě klikáte a je to.
Admin   [18.01.2009]
Ovlivněte novou verzi tohoto webu
Knihovnice.cz funguje už více než 4 roky a my jsme se rozhodli, že je čas na změnu. Změnu k lepšímu, jak doufáme. Měl by to být dárek k pátému výročí spuštění našeho serveru. A aby to byl dárek pro Vás příjemný, můžete se na jeho zpracování podílet i Vy. Máte nějaké nápady nebo náměty na novou funkcionalitu nebo zlepšení té stávající? Něco Vám tu chybí nebo to potřebuje zásadní změnu? Napište nám to a my ty nejzajímavější z Vašich nápadů odměníme.