Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Obecná diskuze: Jak se to sakra jmenuje?

Lenka   [včera 17:30:58]
Zdravím, prosím o pomoct, před časem jsem četla knizku,kterou bych si ráda přečetla znovu, ale nemůžu si vzpomenout na název a doma ji nemůžu najít. Je to příběh o muži,kterému umře otec, když stěhuje jeho věci najde dopis z Prahy týkající se jeho bratra,je nezvěstný, rozhodne se tam jež a jde v jeho stopách, zjistí,že jeho bratr ukradl nějaké kapesní hodiny , pak se dozvídáme ,že hodiny měli majiteli zajistit nesmrtelnost a byli původně před lety vyrobeny pro krále, který chtěl žít věčně..budu ráda za každou odpověď.
Jana   [05.02.2018]
Prosím o pomoc!
Dobrý den,
před dlouhou dobou /cca 12 let/ jsem četla knihu, kterou bych si ráda přečetla znovu. Byla to kniha pro dívky. Jednalo se o dívku, která žila pouze se svým otcem. Její máma byla zabita, když dívka byla ještě malá a ta dívka byla svědkem té vraždy. S otcem byly v programu na ochranu svědků. Děj se odehrávál v době, kdy už slečna studovala na střední, nebo vysoké škole. Kvůli škole se dostala do města, kde žili dřív, než byly v pragramu na ochranu a celá vražda se začíná objasňovat.
Víc k tomu moc nevím, nevíte náhodou, o jakou se jedná knihu? :)
TerezTu   [08.01.2018]
Kniha pro děti s verši o zvířatech - Paní zebro, na slovíčko, kde jste koupila to tričko?
Hezký den všem, moc prosím o pomoc s hledáním knihy s kouzelnými verši o zvířatech pro děti. Sama jsem ji měla jako malá, ale rodiče ji poslali dál v rodině a už se nám nevrátila. A teď je čas seznámit s ní syna, ale nepamatuji si název a ani pan Google nepomohl. Nepoznáte, prosím, dle pár básniček, co si vybavuji?
Paní zebro, na slovíčko, kde jste koupila to tričko?
Nekoupila, dostala, nosím ho už od mala.

Hroch je tlustý pantáta, má kaťata od bláta,
má bláto i na kabátě, protože se válí v blátě.

Lama nemá nikdy rýmu, nosí teplou pelerínu,
hřeje jako peřinka, je to módní novinka.

Moc děkuji! :)
Vendul   [07.01.2018]
Prosím, hledám pro mě zapomenutou knihu
Ahoj, asi před zhruba 6 lety jsem četla knihu, už si nemůžu vzpomenout jak se jmenovala, ani jak vypadala a chtěla bych si ji přečíst znovu. Je to fantasy pro dívky.
Jedná se o dívku, myslím, že dceru nějaké známé zpěvačky. Po čase zjistí, že je něco jako skřítek, pokud si dobře pamatuji, myslím, že má zelenou kůži a nesmí se dotýkat kovu.

Víc už si vážně nepamatuju. Nemáte někdo nějaký tip? :-(
Johynka   [07.01.2018]
YA ztracená kniha
Ahoj, měla jsem jednou půjčenou knihu od kamarádky a nemůžu ji najít. Bylo to o mladé holce, která nastupovala do nove školy. Měla nevlastní rodiče (moc hodní, chovali se hrozně nedospěle), kteří ji samy řekli, aby jim říkala jejich křestním jménem. Holka byla malého vzrůstu a myslím blonďatá. Ve škole se potkala s klukem, který ji ze začátku neměl rád. Pak nějak zjistil, že to je jeho vyvolená a vztah jim je souzený. Ta holka to nebyla schopná pochopit, tak jí různě dokazoval svoji lásku atd. Tuším, že tam byl fotbalový zápas a on ji myšlenkami pomohl, jak se má trefit do branky. Jednou myslím byly oba s rodičema toho kluka na raftech a ona tam spadla do vody.
Knížka to byla úplně přehnaně sladká. Vím že můj popis je jak masabob, ale pamatuji si uz je útržky.
Simona Karkut   [06.01.2018]
Prosím o pomoc
Dobrý den, jsem zoufalá, sháním knihu, kterou mi před lety půjčil kolega z práce, ale už s námi delší dobu nedělá a nevím už, jak se k té knize dostat.. byla skvělá, bohužel pri me smůle neznám ani název, ani autora.
Dej byl z doby asi 70-80 léta, tuším že Anglie.
Jeden nesmělý muž si vysnil a časem i unesl mladou ženu, kterou si proti její vůli zavřel doma pod zámek (Fritz hadra).Daleko od města, na opuštěném statku, kde ji nikdo nemohl slyšet, volat o pomoc. Byl do ní strašně zamilovaný. Holčina se snažila uniknout, ale vždy marně. Oblečení a ženské potřeby ji kupoval vždy daleko od místa, kde zili,.. nakonec ta holka umře na zápal plic, protože ji odmítnul zavolat lékaře, ze strachu, že by na něj přišli.. takže nešťastná holka umře a týpek dělá jakoby nic. Nikdy na něj nepřišli.
Byla to starší kniha, rok vydání cca 1970-85, vzpomínám že to byla pevná vazba, cca A5, černý obal s nějakým zeleným obrázkem..? A myslím že ta kniha byla na jedno slovo, které tuším paradoxně nezapadlo do děje knihy.
A byla tenká, žádná bichle.
Ty jo, víc už z toho nevymacknu. Předem díky moc za tipy
anonym   [06.01.2018]
Mám to :-):-):-)
John Fowles - sběratel
Katerina Weber   [05.01.2018]
Před lety jsem četla knihu od českého autora o poválečné době na Mostecku , nástup komunismu jak to sám prožil Bohužel jsem ji vypujcila a už se nevrátila. Pokud někdo ví název nebo autora?
Anicka   [04.01.2018]
Dobrý den, cca v roce 2008 jsem četla knihu od tuším severského spisovatele, neznám však ani jeho jméno, ani název knihy. V příběhu šlo o to, že se hlavní hrdina zúčastnil nějakého rituálu v lese, jehož součástí byla konzumace houbiček. On jako jediný, jak se poté dopátral, snědl nějakou vzácnou modrou houbičku, která způsobila výrazné změny v jeho chování, které on sám nedokázal ovlivnit. Pamatuji si, že jeho přítelkyně, se kterou rituál podnikl, byla snad Indka. Nějakou dobu hledala svého kocoura, kterého hlavní hrdina zabil (právě působením oné houbičky). Děkuji.
Jindra   [02.01.2018]
Hledám název knihy.
Knížka pojednává o dvou mužích, kteří se snad vsadí, že se "pomilují" se všemi ženami, jejichž jména začínající všemi písmeny z abecedy. Děkuji
Jarka   [15.12.2017]
Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem četla asi před šesti lety. Děj začíná ve Finsku, kde se mladý muž chystá na cestu do Ruska. Velmi se těší, chce si vše fotit a natáčet. Doma nechává mladou snad manželku nebo přítelkyni. V Rusku ale zmizí a po letech se ho vydává hledat novinář nebo příbuzný. Stopy končí v malé vesničce. Děje se střídavě prolínají a popisují co se doopravdy stalo a jak postupují ti kdo pátrají. Na konci vyplynulo, že se mladý muž musel nedobrovolně ve vesnici usadit a nemohl se dostat zpět domů. Vlak jezdil nepravidelně, když se pokoušel volat telefonem (jediný byl na nádraží) tak měl pocit, že se pořád přepojuje jako v nějaké smyčce. Na závěr, když přišla zima, byl hladomor a začaly se ztrácet děti. Došlo mu, že je vesničané jedí, aby přežili. Končí to tím, že ho vesničané obestoupí a dostane ránu do hlavy. Předpokládám, že ho taky snědli. Myslím, že autorka byla češka. Konec byl takový hodně otevřený. Pokud by někdo věděl, co je to za knihu, budu ráda za informaci. Děkuji.
Vanesa   [30.11.2017]
Jak se jmenuje kniha o dívce jménem Nikki s ká
Knižka měla prolog kde blazniva vražedkyně ktera si řikala niki s ká a nemužu si právě vzpomenout jestli měla dvě ká, vykradala chaty duchodcu se svym přitelem a potom po prologu to bylo o normalni puberťačce a na konci se zjistilo že to byla ta holka.. taková menší romantická detektivka a uvodni fotka byla chata v lese, knížka měla 300+ stránek
Tom   [20.11.2017]
Hledám knihu
Zdravím, kdysi dávno jsem četl knihu, která byla rozdělena na minimálně 2 díly. Možná si správně pamatuji na 3 ale jistý si nejsem. Děj knihy byl o vězeňské kolonii na jiné planetě, kam transportovali hrdinu knihy. Hlavním vodítkem může být, že na planetě nevydrží žádný uměle vytvořený materiál. Šaty se rozpadnou za pár dní a ani lodě, které přivážejí nové vězně nemohou na planetě zůstat dlouho. Vládne tam určitá hierarchie a člověk se tam může dostat na lepší pozice, využívat věcí, které ostatní nemají apod... Nikde nemohu najít zmínku o této knize a bohužel ani autora si nevzpomenu. Kdyby někdo vědět, budu rád. Děkuji Tom Chytil
Míša   [14.11.2017]
Hledám název knížky. Jen jsem si rychle přečetla její obsah a jméno jsem si nezapamatovala. Měla by to být novější kniha. Je o ženě, která do svěření dostala děti, asi od své příbuzné, která s manželem zemřela při autonehodě. V prvním díle této knihy se žena sžívá a pak společně odjíždí na venkov, kde začnou úplně nový život. Děkuji a přeji krásný den.
BoboKing   [20.11.2017]
Nemůže to být Coleman, Rowan: Matkou ze dne na den. Má to pak i volné pokračování.
Tereza Helikarová   [02.11.2017]
Hledám název knihy
Ahoj holky, marně pátrám po názvu knihy kterou jsem už jednou četla.
Jedná se o novodobý (trochu erotický) román pochází z trilogie o 3 bohatých mužích, kteří jsou přátelé a pracují spolu, každý díl je o jednom z nich a o tom jak se zamiluje. Jeden z nich se zamiluje do dívky "z ulice" a nakonec se vezmou, já ale hledám název jiného z těch dílů. Ten příběh, kt. hledám vypráví o jenom z těch mužů a o sestře jeho kamaráda (sestra boháče z dalšího dílu této trilogie), Děkuji za odpovědi
Irena   [03.01.2018]
Knihy se jmenuje chlad, bez dechu a treti nevim
Petra   [01.11.2017]
jak se jmenuje
Dobrý den, pátrám po názvu české knížky- románu...Mladá hraběnka zabije se svým milencem stareho manžela...za to je poté prokletá ona i milenec...vzbudí se v současnosti a aby se vykoupili musí pomoci ke štěstí svým potomkům...mají jen velmi omezený čas, protože velmi rychle stárnou...skonči to tím, že jim pomohou najít léčivý pramen a v místě se později vybudují lázně...Děkuji
uzumbara   [27.10.2017]
Název knihy
Ahoj, nemůžu si vzpomenout na název knihy, kterou jsem kdysi četla. Šlo o dvě holky, které, přítel jedné z nich, pozval na dovolenou. Po příjezdu jim dal cosi do pití a ony vzbudily v bordelu. Nakonec jim někdo pomohl a vrátily se zpátky domů. Ta jedna to psychicky nezvládla a spáchala sebevraždu. Nevíte, prosím, někdo název? Děkuji
uzumbara   [27.10.2017]
Název knihy
Ještě doplním, že to bylo od českého autora, či autorky.
uzumbara   [28.10.2017]
Název knihy
Ještě doplním, že to bylo od českého autora, či autorky.
Bára Jánská   [20.10.2017]
Pátrám po knize
Zdravím, už nějakou dobu hledám knihu, kterou jsme měli doma, když jsem byla malá. Byla to sice kniha pohádek, ale s dosti krutým dějem. Myslím, že to byly severské pohádky nebo tak něco. Bylo tam několik příběhů, ale pamatuji si jich jen pár:
- příběh o ženě, která chtěla mít dítě a tak musela podstoupit mučení - skřítek důtkař jí rozdíral důtkami záda...
- příběh o bábě, která žila v lahvi
- o princovi Lišákovi, který k sobě lákal mladé pany, které následně vraždil...
Vím, že to zní děsivě, ale vážně bych jí chtěa najít. Díky
Ayala Setara   [02.01.2018]
Je to "Kytice dívčích pohádek", převyprávěla je Angela Carter. Jsou to pohádky od různých národů, nejen severských. Taky tu knížku žeru - nemám ji, ale několikrát jsem si ji půjčila z knihovny :-)
Eva Solařová   [13.10.2017]
Hledám název knihy
Hledám knihu - ženský román, vím jen stručně děj. Bohatý Ir a jeho sestra se snaží, aby je přijala místní smetánka. sestra má oslavu narozenin, všechny pozve, ale nikdo nepřijde. Bratr se rozhodně všem pomstít. Jen jedna přítelkyně chtěla přijít, ale její strýc nebo otčím jí to zakázal a ještě k tomu ji zbil. Ona se vypraví tajně za tou sestrou, aby se jí omluvila, ale ten zlý strýc to zjistí a přivleče ji k domu toho Ira a tam ji přiváže k zábradlí před domem, zřekne se jí a zakáže jí návrat domů. Ir tohoto skandálu využije a vezme si ji, aby se jí také pomstil, ale nakonec to dopadne dobře. Jak jinak.
Budu ráda za jakýkoliv tip nebo radu, kde mám hledat.
anonym   [04.01.2018]
Tak to je nepochybne od Meagan McKinney: Lvi a krajka
Precteno mnohokrát ;)
Jana   [11.10.2017]
Knihy, které mají v názvu jméno jídla
Dobrý den, vsadila jsem se kolegyní, že nedáme dohromady víc než 10 knih v jejichž názvu se objeví název nějakého jídla napr. Rene Fallet Zelňačka. Pomůžete mi? Předem moc děkuji . J.
Iva   [12.10.2017]
Mary Shaffer - Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů
Karel Štorkán - Chalupářský guláš s krví
Milena Štráfeldová - Guláš pro Masaryka
Pavel Taněv - Hřebci nepatří do guláše
Jack Canfield - Slepičí polévka pro duši
Jana Bryndová - Nechci rajskou, chci lásku
Alexander Solženicyn - Meruňková zavařenina
Petra Halamíčková - Láska není řízek
Milan Košař - Šunkafleky aneb Venkovské panoptikum
Jaroslava Černá - Sekaná s malinama
Jiřina Tejkalová - Já a štrúdl
Štěpánka Popková - Štrúdl svaté Anežky
a dokonce Papoušek na smetaně a Papoušek v aspiku (Eva Brabcová)
Iva   [12.10.2017]
Radka Třeštíková - Bábovky
Ellery Queen - Ďábelské ragú
Jiří Šotola - Kuře na rožni
František Bartoš - Jak šel koblížek na vandr - v dětské literatuře by se asi našlo knížek s jídlem víc :-)
lenka cmuntová   [27.10.2017]
vím jen,že se stále opakuje "sjistil jsem, že........
bylo to docerla poučné,ale vůbec nevím,jak se kniha jmenovala,děkuji
cormack   [08.10.2017]
Hledám název a autora knihy o létání na větroních
Dobrý večer,
prosím o pomoc s nálezem autora a názvu knihy. Kniha byla vydána za první republiky, možná těsně po válce. Děj: kluci a holky se starají o větroně a létají na nich. Více nevím.
Moc děkuji za pomoc.
C.
zdenka   [13.10.2017]
Ta kniha o větroních se jmenuje MLÁDÍ NA. KŘÍDLECH a napsala ji Helena Šmahelová. Zdravím.
Jana Maděrová   [16.11.2017]
asi ne
Bohumil Říha: O letadélku Káněti
Anička   [19.09.2017]
Hledám název knihy
Dobrý den,
už nějakou dobu si nemohu vybavit název knihy, kterou jsem četla tak 10 let zpátky. Kniha byla o opuštěném panství, kde žila dospělá žena s otcem (??? tím si nejsem jistá) a on byl nějak zlý a nemocný nebo tak něco. A přijel tam lékař, který ho měl léčit a ti dva se do sebe zamilovali, ale ona ho nechtěla k sobě pustit. Odkrývali tam nějakou strašnou rodinnou historii a na konci ten dům shořel a ona skočila ze schodiště a uhořela. Pamatuji si jen takové útžky a nevím jak jinak knihu vyhledat. Myslím, že měla pevné desky s obrázkem domu na obálce. Byla taková do modra.
Něvěděl by náhodou někdo, jak se to jmenuje? Děkuji.
Veronika   [19.09.2017]
Prosím !!! Jsem už opravdu zoufalá :(
Dobrý večer, před pár lety jsem četla knihu, která se hned stala jednou z mých nejoblíbenějších. Chyba byla půjčit jí bratrovi, který ji NĚKDE NECHAL! Jsem podražděná už když to píšu, jediné co jsem po něm chtěla ji dostat zpátky,
Nicméně k příběhu, budu Vám moc vděčná za jakýkoliv nápad a informaci....
Příběh začíná tak, že mladá dívka (cca 16 let) je těhotná, rodiče jsou (asi i věřící) rozlobení, dívka musí jít na potrat, kvůli otci, který si to přeje. Potom dívku pošlou na dívčí tábor, aby si uvědomila jak se chová. Dívčí tábor je daleko od domova.....na odlehlém ostrově, kam museli přicestovat letadlem. S žádnou z dívek si naše hrdinka ,,nesedne''. Teď si nepamatuji co bylo dál, vím že měla nějakou potyčku s vedoucím na táboře... jednoho dne měli jít na celodenní výlet. Po cestě slyšeli střelbu... a jejich vedoucího někdo zastřelil. Dívky se rozutekly, bylo jasné, že střelec jde po nich, nikoli po zvěři.... uplynuly noci a dny..... dívky neměly co jíst ani pít, byly ztracené v hlubokém lese bez světla, vody........ jak dny plynuly, dívky se ztrácely a střelba byla pořád slyšet blíž a blíž,,, určitě všechny ztracené dívky zemřely... po pár dnech se pár dívek na ostrově našlo a daly se dohromady jako parta. Potom našli i příbytek těch lovců. Snažily se jim vzít jídlo.....Pak byl s nimi další konflikt........ nevím :( ... Končí to tak, že naše hrdinka spolu s jednou dívkou (která ji od začátku šikanovala) uvidí konečně, po dlouhé cestě, vesnici. Vyhladovělé a vyprahlé. Mají s sebou poslední zbyteček vody, naše se chce rozdělit s dívkou, která je na tom zdravotně o dost hůř.... ale ta začne kašlat a plivat krev, je vážně nemocná.......... přežije jen ta naše hrdinka. Kniha má cca 260-350 stránek. Děkuji za jakoukoliv informaci..chtěla bych si jí alespoň ještě jednou přečíst. Moc zajímavý příběh. Díky a hezký večer. Veronika.
zdenka   [26.10.2017]
Příliš pozdě na slzy
Ahoj. Možná by to mohla být kniha od Alex McAulay - PŘÍLIŠ POZDĚ NA SLZY. Přeji, abys ji našla. Zdena
Martina   [16.09.2017]
Moc prosim o nazev, pokud nekdo cetl.
Dobry den, manzel pred nekolika lety cetl knihu o unosu americkeho prezidenta. Podezrely z ucasti na unosu byl agent jeho ochranky a pozdeji nasli prezidenta v Nizozemsku. Dekuji moc.
nany   [29.09.2017]
Možný autor - Tom Clancy.
Ladislav Volný   [07.09.2017]
Kniha s nečekaným koncem
Dobrý den.Kdysi jsem četl knihu o rodince (otec, matka, dcera) která jela na druhou stranu Ameriky (tuším za tetou) a cestou byly matka s dcerou uneseny. Otec se vydá za únosci a zjistí strašný konec své rodiny. Prosím o název, pokud někdo tu knihu četl. Děkuji. VolňasCZ
venduss   [19.08.2017]
Hledam nazev knihy
8.2017, 02:30
Dobrý den, kdysi jsem četla knihu u které bohužel neznám autora ani název. Příběh se odehrava někde v anglicky mluvící zemi. Hrdinka se prestehuje do nového domu a kdyz chodí na zahradu zjevuje se jí tam příběh poutníka - léčitele, každý den se ji zjevuje část pribehu a ke konci to vypada, že to byl pribeh putování Ježíše....nerika to nekomu něco? prosím poradí mi někdo?
Naďa   [14.08.2017]
Zapomenutý titul
Není to tak dávno, kdy jsem četla velmi zajímavou knihu. Odehrávala se v období druhé světové války, hrdinka se ocitla v koncentračním táboře v "kanadě". Při vybalování kufrů našla svazek fotografií, na které z druhé strany psala román prolínající původním příběhem. Knížku jsem chtěla doporučit a nemohu si vybavit ani název, ani autora :( Poradíte mi ? Děkuji.
Ak   [12.08.2017]
Ztracená kniha
Prosím o jakékoliv vodítko, hledám knihu, kde je hlavní hrdinka jménem Echo. Vůbec si nevybavuji děj, je tam pasáž u vody v noci, myslím, kdy možná ona vjede s autem do vody... Bohužel si jsem jistá jen tím jejím jménem.
future   [04.09.2017]
Ztracená kniha
Ahoj knížka se jmenuje Překroč svůj stín od Katie McGarry (pokud je to ona)
Petra   [03.08.2017]
Anglická kniha
Hledám knihu od autora, jenž píše v angličtině, na každé stránce je nějaký motivující krátky text, viděla jsem pouze tento- Start where are you now. Do what you need to do for this moment only.
Kdyby někdo věděl, napište prosím
Cujo   [31.07.2017]
Název nebo autor??
Hledám knihu kterou jsem četla tak pár let zpátky (dost možná dívčí román)a za nic na světě si nemůžu vzpomenout na žádné vodítko, které by mi s tím pomohlo.
Jediné co si pamatuji je úryvek který se skládá z toho, že nějací teenageři (nejspíš hl. hrdina byla dívka) šli po setmění do školy kde už nikdo nebyl a pak se je tam někdo pokusil zabít. A dost možná to končilo tím že se hl. hrdinka dostala do tělocvičny a tam byl tzv. finálový souboj.
Budu vděčná za jakoukoli nápovědu nebo odpověď.
olomin   [27.07.2017]
Název knihy
Příběh knihy je zasazen přibližně do doby kamenné. Je o chlapci, který putuje spolu se lvem (možná tygrem). Ilustrace v knížce byly černobílé.

Na tu knížku jsem narazil ve 2.třídě a bohužel si z ní víc nepamatuju. Neznáte někdo název?
herlock sholmes   [25.07.2017]
hledám název a autora
Dobrý den,
už to bude alespoň 13 let,kdy jako dárek k časopisu byla přibalena knížka v měkkých deskách formátu A5,možná i menší.
Kniha pravděpodobně anglického autora,psaná spíše zábavnější formou,jako biografie autora.
Čerstvě rozejitý se rozhodne kontaktovat všechny bývalé lásky,aby zjistil,jaké
bývaly důvody rozchodů.Aby se pokusil obnovit čerstvě ukončený vztah,což se nakonec,tuším,povedlo.
Děkuji za pomoc
Cruzz   [06.07.2017]
Nazev knihy?
Dobry den,
kdysi jsem cetl utlou knizku (maximalne 200 stran) v mekych deskach, jednalo se o pribeh, ve kterem nejaky kriminalnik unesl skupinu asi 5-6 lidi a vysadil je bez prostredku, obleceni, jidla a vody v arizonske pousti. Tam je pozoroval z dalky, jak dlouho preziji a jak si poradi. Vybavuji si, ze ve skupine byla i jedna zena, ktera mela drive pomer s jednim z dalsich unesenych (jedna z hlavnich postav). Vykopali si hluboke diry, aby prezili pres den na slunci. Ziskavali vodu snad tak, ze z nasekanych kaktusu, ktere tam rostly, nechavali pres nejaky kus plastenky srazet odparujici se stavu, chytili v noci poustniho zajice do oka vyrobeneho z dlouheho vlasu te zeny apod. Naakonec se jim snad podarilo utect a prelistit sveho veznitele. Neporadil by mi prosim nekdo, jak se ta knizka jmenuje? Dekuji moc predem.
Cruzz   [07.07.2017]
Nazev knihy?
Tak nakonec vypatrano, pokud by ji nekdo treba take hledal, je to kniha: Strach v hrsti prachu od J. Ivese
Snoopy   [06.07.2017]
Kniha
Kluk se vraci po cca 20 letech z Londyna do Hamburku a přemýšlí nad jehoživotem atd. Moc toho z příběhu nevím ale někde jsem čet první kapitolu a kniha mi přišla zajmavá :D
Alena   [01.07.2017]
Zelma
Dobry den, pomuze mi někdo najit spisovatele knizky s nazvem Zelma, je to pribeh divky ,která vyrůstala v huti, jeji otec hodne pil, jako 6 ti leta sla s bratrem vydelavat do fabriky ,aby mohla posilat rodicum peníze bydleli u tety Piperkove vzala si bohace u kterého se mela spatne, mela snim 2 deti
mad   [03.07.2017]
autor
Mohla by to být slovenská autorka Gizela Kocoureková.
Marie   [27.06.2017]
Kniha pro dívky
Dobrý den,
pomozte mi prosím najít, jak se jmenuje kniha. Autor bude něco na styl Lanzová, Řeháčková atd. Kluk miluje holku, ale nechce jí to říct, protože si myslí, že je to jeho nevlastní sestra. Pak se ale ukáže, že jeho sestra jako malá zemřela (utopila se v rybníce) a tohle byla její stejně stará kamarádka.
Míša   [19.06.2017]
novodobá vtipná kniha českého autora
Nedávno jsem na fcb narazila na příspěvek o knize, kterou každý chválil, bohužel jsem si nepoznačila jméno. Jedná se o velmi vtipnou knihu od českého autora (humor styl Aristokratka) myslím, že psaná ve stylu deníku? a vydávaná a rozesílaná autorem samotným (určitě žádné velké nakladatelství). Neporadí někdo?? Děkuji předem.
Zuzana   [05.06.2017]
Nemůžu si vůbec vzpomenout
Dobrý den, nemůžu si absolutně vybavit název nebo autora knížky, kterou jsem četla před cca 4-5 lety. Jednalo se o zahraniční (ale přeloženou do čj) knížku o otci a synovi, kdy syn vypráví příběhy ze života s tím svým otcem, mám pocit, že je to psáno ve formě deníku nebo kraťučkých vyprávění. Knížka je strašně vtipná, syna potýkají trapné situace a otec to různě komentuje, je tam spoustu hlášek a tak. Neví prosím někdo? Děkuji předem.
Sára   [03.06.2017]
Detektivka(?)
Dobrý večer,
před pár lety jsem četla půjčenou knihu a nikde jsem se nedopátrala názvu. Sama nevím jestli si knihu pamatuji úplně zcela dobře, takže stručně vypíšu, co si matně vybavuji.
Žena našla bývalou manželku svého muže mrtvou (tuším na židli v její kanceláři). Zesnulá manželka měla dvě děti. Syn, který svou matku absolutně nenáviděl (zda si dobře vybavuji, nazýval ji čarodějnicí) a ze ztráty své matky nebyl vůbec nešťastný, spíše naopak. A poté dceru, která ztrátu matky velmi rozdýchávala a byla velmi nešťastná. Podezření padlo na jejího syna, ovšem ke konci knihy se vyjasnilo, že ji zabila pravě její dcera.
Byla bych neskutečně vděčná, kdyby někdo v mé slátanině děje knihy našel onu knihu a ozval se mi. Děkuji předem:-)
Jakub   [25.05.2017]
Scifi
Zdravím,
hledám knihu kterou sem četl několik roků zpátky. V knize lidé cestují do minulosti kde narazí na rasu která se mění v různé příšery. Matně si vzpominam ze rasa byla rozdělena na frakce které mezi sebou bojovaly skleněnymi zbraněmi (železo pro ně bylo smrtící). Lidi co se do minulosti dostaly bývali zajati a dostaly obojky kolem krku ty byli z různých druhů kovu dle toho jakou dali člověku hodnost. Ke konci knihy došlo k povstání během ktereho lide využili i mimozemskou loď.
Nikola   [24.05.2017]
Pribeh se odehrává v anglii v horách,mlada divka ktera pracuje na statku kde ji zaměstnal jakhob. Starší statkar ktery se do divky pozdeji zamiluje,a take se s divkou ožení. Ta se ale zamiluje do svého nevlastniho syna, se kterym udrzuje milenecky vztah. Dlouha létá to taji ale pak uz nemuzou dál. Tak se rozhodnou otce otrávit kyanidem. Syn etien studoval medicinu a poté teologii. Dívka je na konec odsouzená za vraždu a milenec vychovává společné dítě které s divkou měl.
Liba   [25.05.2017]
Název titulu:
Tereza Etiennová, autor John Knittel.
Kačka   [21.05.2017]
Neví prosím někdo???
Hezký večer, chtěla bych se zeptat, cca 10 let zpátky jsem četla knihu, spíše sci-fi. Bylo to o muži, kterého myslím zabili a on se pak sám stal smrtí. Myslím, že druhý díl byl o tom, že se stal pánem času, ale to už si nejsem jistá. Nevěděl by někdo, jak by se ta kniha mohla jmenovat? Bylo to opravdu takové trošku fantazy, myslím, že ho v té knížce zabili na trhu s létajícími koberci. Poradí mi někdo? Děkuji moc. :-)
Jana   [20.05.2017]
Co je to za knihu?
Ahoj nedávno jsem si vzpomněla na jednu knihu a rada bych si ji znovu přečetla. Bylo to o dívce která žila se svým otcem. Jako mala byla svědek smrti své matky a společně s otcem byly nuceni změnit identitu a nafingovat svoji smrt. Nevíte, jal se to jmenuje? Děkuji!!!
eva   [09.05.2017]
jak se to jmenuje
Ahoj, jako dítě jsem četla knížku o indiánské holčičce, která zůstala na ostrově sama se svým mladším bratrem, ostatní z jejich vesnice odpluli. Sbírali s bratrem mušle, lovili ryby, bratr se pak nějak zranil. Už si to moc nepamatuju, myslím, že z toho byly i ukázky v čítance. Nevíte někdo, jak se to jmenuje, pořád mi to leží v hlavě. Díky.
Katka   [02.05.2017]
Jakou čtete zrovna knížku?
Ahoj jakou čtete zrovna knížku?
Petr   [04.05.2017]
Jakou čtete zrovna knížku?
Ahoj, já zrovna čtu velice napínavou knížku Hraničářův učeň: První roky - Bitva na Hackhamské pláni od nakladatelství Egmont
Martina   [05.05.2017]
Jakou čtete zrovna knížku?
To je moc pěkná knížka, já si ji kupoval na eshopu albatrosmedia.cz, příjde mi, že tam mají všechny knihy levnější, než v knihkupectví
Katka   [07.05.2017]
Jakou čtete zrovna knížku?
Tak díky za tipy, alespoň mám zase co koupit a co číst :-)
Martin   [22.05.2017]
To je fakt super knížka, četl jsem ji minulé prázdniny, řadím jí k jedné z nejlepším ,co jsem kdy v životě přečetl
katy62   [30.04.2017]
Název knihy
Ahoj, potřebovala bych zjistit název detektivky. Vyšla někdy v 90. letech, český autor. Byly v ní 3 příběhy, ve všech byla stejná hlavní postava - vysokoškolák Honza (jménem si nejsem úplně tak jistá) a jeho přítelkyně s tiziánovými vlasy. První příběh se odehrává na chatě na horách, kde parta studentů slaví. Ráno je jedna z dívek mrtvá, při vyšetřování se zjistí, že se živila prostitucí. Třetí příběh se odehrává v penzionu, který vlastní známá (též bývala prostitutka) Honzovo přítelkyně, známá se jí pokusí zavraždit. Moc děkuji, ráda bych si ji znovu přečetla.
KEISHA   [30.04.2017]
Http://kakutaspellz.wixsite.com/kakutatemple
Chtěla bych otestovat velkolepý a opravdový hvězdokup, nazývaný DR KAKUTA. TENTO VELKÝ SPELL KASTER POMALIL ME CAST RETURN LOVE SPELL NA MÉ EX EXPRESÍ A DOSTATNĚ DO TŘÍCH DNŮ Můj EX se vrátil zpět se mnou s takovou láskou a péčí. POKUD JE TAK A JE POTŘEBUJTE JEHO POMOC, KONTAKTUJTE JEHO TEĎ VIA EMAILEM kakutaspellz@gmail.com NEBO MOBILE +2349054872932 BY Keisha

Http://kakutaspellz.wixsite.com/kakutatemple
halohalo   [29.04.2017]
jméno knihy
Ahoj, hledám knížku pro holky teenegerky. Bylo to o dívce, která se přestěhovala do domu, a zjistila, že bydlí v pokoji s duchem, chodila do nové školy a viděla i jiné duchy, nejdřív se nesnášeli, ale potom se s duchem zkamarádila a dokonce se do něj zamilovala, on jí pomáhal, aby ty ostatní duchové mohli odejít na onen svět v klidu. A ona se snažila přijít na to,jak jeho zase vrátit do normální světa lidí. Nevíte název?
Lenka   [19.07.2017]
Duchové...
Už to tu psala halohalo (29.4) knížky o holce, co se přestěhovala a chodí do nové školy, kde může mluvit s duchy... snaží se jim pomoct, aby se mohli vrátit.
Lenka   [19.07.2017]
Četla jsem to před lety, za boha si nemůžu vzpomenout.... od té doby si píšu něco jako čtenářskej deník a už nemusím týdny přemýšlet, ale tuhle nedám :(
Nikola Főldešová   [27.04.2017]
Jméno knihy
Ahoj, hledám název knihy podle děje, ale bohužel nikde nemůžu vypatrát.. Bylo to o dívce, která jela na tábor a z tábora už se nevrátila, vrátila se až po několika letech domů jakoby nic, že přijela z tábora. Přišla o paměť a zjistilo se, že ji někdo unesl a má několik osobností, který ji pomáhali s hrozným zážitkem. Myslím, že jedna z osobností byla Kecka nebo kecalka, Anděl, Děvka a poslední na co se přišlo byla máma. Byla to skvěle napsaná kniha a chtěla bych si ji znovu přečíst, nevíte někdo její název?
Tereza Helikarová   [02.11.2017]
Název knihy
Název této knihy je Návrat z temnoty - napsala to Liz Coley(ová)
kuba čmolík   [27.04.2017]
pomooc
Zhruba před 13-15 lety jsme četl knihu a nějak se mi dostala pod kůži, bohužel nevím název a rád bych si ji zase přečetl. Vím že byla poměrně tlustá obsahem neco jako postapokaliptiké sci+fi o putování zničenou zemí(tuším napříč USA) za světlem - nadějí, která hlavní postavu přitahovalo dál si vybavuji že na konci knihy tou nědějí a postavou byla velká černošská babička někde u starého domu. ale víc fakt nevím. kdyby si někdo něco takového pamatoval moc děkuji. Kuba
BoboKing   [28.04.2017]
Svědectví - Stephen King . Svět zničený superchřipkou, boj dobra proti zlu. Babička Abigeil.
Kuba   [28.04.2017]
Boboking jsi king
No jasne, boboking to je ono. Ja si i myslel, ze to byl S.king ale knihu jsem nenašel.. diky moc za pomoc!!! Uz to jdu objednat..
Daniela Peter   [13.02.2018]
Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.
Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter Krajcovic je skutecný veritel a jeho e-mail: senatorrpwalter@hotmail.com, protože mi dal pujcku ve výši 3,000,000 Kc.

Daniela Peter
danielapet@centrum.sk
Iveta   [19.04.2017]
Stará kniha
Ahoj, před zhruba 35 lety se mi náhodou dostal do ruky zažloutlý sešit - jen vnitřek, bez obalu, takže neznám název. Asi to bylo něco z rodu morzakorů. Děj v kostce: skupinka kluků vlezla do starého opuštěného domu, kde najdou v pokoji "pekelný stroj" a na stole zaprášený papír se slovy ježíš zemřel ve tři hodiny, ty také zemřeš ve tři hodiny. V domě zemřel před lety nemocný mladík a jeho otec vinil z jeho smrti lékaře, který ho ošetřoval. Pekelný stroj byl nastražen na něj. nevíte někdo náhodou o co jde? Díky!
Marek   [18.04.2017]
Knížky do školy
Ahoj, mám na starost dětskou knihovnu u nás na škole, jaké knížky doporučujete do ní sehnat?
anonym   [19.04.2017]
Ahoj, můžu doporučit namátkou Doktor Proktor (všechny díly) od Nesba, Deníky malého poseroutky, Jak se stát youtuberem, Moje ségra je upír, Válka o pekelný trůn 1 - Luciferův učeň, Simpsonovi - Bart Simpson 03/2017 - Lízin bratr... je toho spousta....
Lenka   [20.04.2017]
Knížky do školy
Podívejte se na egmont.cz, mají spoustu pěkným knížek pro děti :-)
Katka   [21.04.2017]
Knížky do školy
To mají, my od nich máme doma kráska a zvíře, moc pěkná knížka :-)
Ivca   [03.04.2017]
Jméno knihy
Kdysi, tak 25 let zpatky8, jsem četla scifi příběh, moc se mi líbil a chtela bych di jej přečíst znovu. Matně si vzpomínám, že se děj odehrával na kosmické lodi mířící vesmírem někam daleko, loď byla plně soběstačná a šlo o celé rodiny,snad generace na té lodi. Už nevím jak a proč, ale někdo z lodi odešel nějakými dvermi8, aby se ukázalo, že šlo jen o pozemský experiment a nikdo z těch, co byli přesvědčení, že letí desítky let vesmírem kamsi, neopustil zemi. Že slo8jen o dokonalou simulaci. Jestli jsou lidé vůbec schopni takového letu v omezeném prostoru i skupině lidí. A když nekdo8psychicky nevydržel, dostal se právě ven těmi dveřmi a až pak zjistil, že je stále na zemi. Pomůžete?
Peeta   [07.04.2017]
Půlka popisu sedí na Aldissovu knihu Nonstop, ale finální pointa byla pak odlišná.
Ivca   [01.04.2017]
Jméno knihy
Kdysi, tak 25 let zpatky8, jsem četla scifi příběh, moc se mi líbil a chtela bych di jej přečíst znovu. Matně si vzpomínám, že se děj odehrával na kosmické lodi mířící vesmírem někam daleko, loď byla plně soběstačná a šlo o celé rodiny,snad generace na té lodi. Už nevím jak a proč, ale někdo z lodi odešel nějakými dvermi8, aby se ukázalo, že šlo jen o pozemský experiment a nikdo z těch, co byli přesvědčení, že letí desítky let vesmírem kamsi, neopustil zemi. Že slo8jen o dokonalou simulaci. Jestli jsou lidé vůbec schopni takového letu v omezeném prostoru i skupině lidí. A když nekdo8psychicky nevydržel, dostal se právě ven těmi dveřmi a až pak zjistil, že je stále na zemi. Pomůžete?
Emondrea   [23.03.2017]
Nepamatuju si nazev knihy
Vzpomněla jsem si na knihu, kterou jsem kdysi četla a chtěla bych si přečíst další díl, ale nepamatuju si její jméno. Děj knihy byl o chlapci, který nedokázal carovat, i když v tom světě to bylo běžné, a proto měl ve škole problém. Byla to škola pro nějaké speciální jednotky krále, kde se dostal na samotné doporučení krále. Tento chlapec se seznámil s cizinkou, z rasy která neuměla kouzlit, ale měli "sluzebniky" kteří byli různí. Buď nějaké zvíře, kůň, ještěr a ona potom, ci se s nim seznámila a zabila s ním nějakou pavoučí nestvúru, která ohrožovala celý svět a vlastně se navázala na něho a on se stal jejím "služebnikem." A ona teda odjela za ním do města.
Neříká to někomu něco? Ráda bych věděla jak to nakonec dopadne
Karolína   [12.03.2017]
Kde nakupovat knihy
Dobrý den, máte někdo ověřené knihupectví, kde se nejvíce vyplatí nakupovat knihy?
Martina   [13.03.2017]
Kde nakupovat knihy
Ahoj, já nakupuji knížky zde www.egmont.cz
Ondra   [14.03.2017]
Taky jsem bral od egmontu knížky, pro sebe i děti, ale kupoval jsem je na eshopu albatrosmedia
Karolína   [16.03.2017]
Kde nakupovat knihy
Tak díky za radu, už jsem si tam nakoupila díky
Sef   [08.03.2017]
Nepamatuju si jméno
Cau lidi, nepamatuju si jméno holky, která mi furt píše. Co s tím mám dělat?
anonym   [08.03.2017]
Jít se na sebe podívat do zrcadla a říct si: Jsem vtipnej, jsem vtipnej.
monika   [01.03.2017]
Nepamatuju si název knihy
Pár let zpátky jsem dostala skvělé knihy, které jsem milovala, ale ztratily se mi. Nevím už název, ani jméno autorky. Děj je o dvou sourozencích, kteří se dostanou do minulosti a to ke svému myslím pra-pra strýčkovi Williamovi a do jeho velkého panství, kde se dozvídají vše o své rodině. Knihy by měli být tři a děti se několikrát vrátí tam a zpět, aby mu pomáhali. Cca to může být 6 let starý příběh. Děkuju za jakoukoliv pomoc.
lucie   [28.02.2017]
Pomoc s názvem.
Před pár lety jsem četla knihu a nedávno jsem si vzpomněla na děj. Ale nemůžu si vybavit název a mám zájem si jí přečíst znova.
Kniha je o slavném zpěvákovi a jeho fanynce. Ona se s ním chce setkat po koncertě a to sí taky povede(jako servírce). Ale boužel pro ní se ukáže, že je to jen namistrovaný ... On se hned potom vybourá a nemůže z komatu, dokud se nenapraví. Jediný, kdo ho vidí je ta dívka, jelikož ho před nehodou viděla poslední.
Děkuji za jakooukoliv pomoc.
Aňulilinka   [07.04.2017]
Odpověď lucii
Ahojky Lucie, knížka se jmenuje Dotek anděla od Thomase Breziny.
Petra   [15.02.2017]
Nepamatuji si nazev
Cetla jsem knizka a nevim jeji jmeno a uz dlouho ji hledam je ok zene ktere na zacatku kdyz priplouva domu zabiju otce za stejne ho cloveka se provda on je nejaky spiona a odjede kdyz se dlouho nevraci vyda se ho hledat a je unesena z lode a prevezena na misto kde plodi a prodavaji deti
anonym   [08.06.2017]
Dobrý den, nemůžu si vzpomenout na název knihy, vím jen, že hlavní děj je o dívce, která se zamiluje do dánského prince a z nějakého důvodu, který si nevybavím, žije u něj na zámku. Rodiče toho kluka ji nemají rádi. To je vše, co vím. Je toho málo, přesto se nabízí otázka, je možné, že je to kniha?
David   [06.02.2017]
Deník klua co jel na prázdniny
Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem četl jako menší kluk. Je to cca 8 let. Kniha byl zpracována jako deník, který psal přímo ten kluk, o kterém byl příběh. Pamatuji si že měl kamaráda, který měl křivý penis a lepil si ho ke stehnu. Odjel s rodinou na dovolenou , kde potkal dívku, která ho sváděla a on se do ní zamiloval. Nakonec nějak odjela. Celá kniha byla napsána trochu vulgárně. ( hovorovou češtinou mladého kluka. ) Děkuji Moc za odpověd.
anonym   [12.06.2017]
Nemůže to být Mládí v hajzlu?
Johama   [27.01.2017]
Název knížky
Dobrý den, hledám jednu knížku kterou jsem četla ale bohužel si nepamatuji jak se jmenovala. Bylo to o dívce která bydlela myslím u tety nad její restaurací nebo motel to byl nevím přesně. Měla souseda se kterým se nenáviděli ale pak se do sebe zamilovali. Bylo tam něco o poli za tím barákem nevím jestli to byly slunečnice nebo máky. Možná to bude něco na styl Nabíječe od Alice Claytonové. Předem děkuji za odpovědi.
Leona   [17.01.2017]
knizka z detstvi
Mala holcicka potulnych cikanu se dostane v lese pres parez do sveta skritku a vil. Dostane tam vse, po cem touzi. Je princeznou (vzdy jsem si na ni hrala)...vrati se zpet k rodicum. Prosim, vedel by nekdo? Uz dlouho po ni touzim. Chtela bych ji moc cist dceri...
Radka   [06.01.2017]
Nazev knihy
Dobry den, prosim pomoz te mi, uz jsem zoufala.
Jsem vasnivy ctenar a pamatuji jakoukoliv knizku, kterou jsem kdy precetla. Bud si vybavim nazev nebo podle obalky, ae u tehle jsem v koncich.
Cetla jsem ji hodne davno jeste na stredni, tudyz ji cetly i kamaradky, ktere si taky nemohou vzpomenout.
Vim jen to, ze tam byl kluk, ktery mel modry vlasy a byl asi caredej a byl z jiny dimenze ci vesmiru. Kniha zacinala asi na T........a pokracovani bylo ae uz tam nebyl on...coz se mi zda ze nybyl hlavni postava. A vic si bohuzel nepamatuju. Tak doufam ze mi tu nekdo pomuzu ;) Dekuji
eli   [25.01.2017]
kniha
Nemyslíš náhodou sérii knih ,Nástroje smrti, od Cassandry Clare? První díl se jnemuje Město z kostí, dále je Město z popela....
Je to boží série. :-)
zdenka   [29.12.2016]
Chtěla bych znát název knihy, kterou jsem četla kdysi dávno a nemohu si vzpomenout na název. Děj : herec, kterému zemřel nevlastní bratr, který byl ženatý s ženou, kterou on nesnášel. Byl dědicem po bratrovi, ale ukázalo se, že byl vlastně ženatý (ten zemřelý) již dávno a měl i děti. Bratr (herec) zdědil hotely a nevěděl si s nimi rady, tak požádal ženu se kterou se jeho bratr oženil později (nebyl to platný sňatek, protože už byl ženatý) a s toto ženou ty hotely začaly prosperovar. Nakonec se sblížili.
Šaruš   [28.12.2016]
název knihy
Dobrý den, hledám název knihy, která se jmenuje podobně "Dělala jsem to pro svoje dítě"nebo "Chránila jsem svoje dítě". Příběh začíná ve vězení, kde matka čeká na soud, zabila svého muže, který ji týral a nejspíš ohrožoval i její děti, jedno z nich nebylo jeho. Pocházela z nějakého ostrova myslím poblíž Malajsie, její rodina byla chudá, ona se vdala za někoho z vesnice, ale nevím proč už, se zbláznila, nějakou dobu ji museli držet v kleci. Nevím, jestli to první dítě porodila už tam, ale, až se dostala z toho šílenství, tak odjela do USA, kde si našla prvně práci myslím pokojské a pak ji někdo nalákal, aby se prodávala. Měla tam jednoho klienta, který o ni stál a myslím, že si ho pak vzala. No je to dlouho co jsem to četla a možná to není úplně přesné ty moje informace, ale měla dost komplikovaný život a bylo to docela drama. Pokud někdo znáte, prosím napište. Moc děkuji
Míša   [27.12.2016]
hledám knihu
Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o pomoc při hledání knížky, u které si bohužel nepamatuji ani autora a ani její název. Četla jsem jí, když mi bylo kolem deseti let a to už je poměrně dávno. Nedávno jsem si na ní vzpomněla.

Byla pravděpodobně vydána v 80., max. 90. letech, měla barevný tvrdý přebal, na kterém byly černou tuží zobrazeny obrysy města (ale možná se pletu). Mám (možná opět mylný) dojem, že v názvu bylo slovo „město“.

Děj vyprávěl o menším chlapci, který strávil den ve městě za branou, ve kterém nebyli žádní dospělí a děti tam vykonávaly práce jako dospělí (kuchaři, řidiči, prodavačky …). Na konci dne se všechny děti zase vracely domů k rodinám a i na hlavního hrdinu čekal za branou tatínek, který mu pověděl, že sám tam jako malý kluk chodil a místo zná.
Moc děkuji. :-)
cormack   [12.12.2016]
Hledám knihu - název
Zdravím,
prosím o pomoc najít název zahraniční knihy, která vyšla cca 1950-70.
Stručný příběh: kniha je o mladých lidech, kteří mají svůj letecký klub. Létají na větroních, o které se starají a prožívají krásy a strasti mládí.
Děkuji moc.
Zdenek   [19.12.2016]
Pravdivé příběhy 2.světové války
Dobrý den,
mám prosbu o pomoc s identifikací knihy a pokud by se to podařilo, tak o její zakoupení. Neznám bohužel název knihy ani autora, ale uvedu některé podpůrné znaky, jestli by vám to v rámci vašich zkušeností něco nepřipomnělo. V letech 2004 a 2005 vydalo nakladatelství Koala 4 knihy s tematikou

PRAVDIVÉ PŘÍBĚHY II. SVĚTOVÉ VÁLKY Všechny měly stejnou grafickou úpravu obalu. Tyto 3 knihy vlastním a měl jsem ještě i čtvrtou, ale bohužel jsem ji někomu půjčil a již se mi nevrátila. Název si nemohu vzpomenout. Pro identifikaci uvedu kratičce děj: V Německu před 2 světovou válkou vyrůstali 2 bratři, osud je ale rozdělil. Jeden zůstal v Německu a druhý se ocitl v Americe. Oba shodou okolností se stali vojenskými letci. Po vypuknutí 2.sv. války oba bojovali v letectvu své země /Německo - Amerika/. Shodou okolností při jedné letecké bitvě nad Evropou, při radioprovozu se poznali po hlase - oba v roli protivníků. Později byl americký letec nad Evropou sestřelen, přežil to ale byl zajat Němci atd.........
Moc děkuji za vstřícnost při pokusu o identifikaci knihy.
Iva   [19.12.2016]
Dobrý den,

v databázi Národní knihovny jsou tyto knihy pouze tři, a to:

http://aleph.nkp.cz/F/X1C86NH3BNTVH62FH4HSH43DUQ8AGPYIR21TTIELJ9DYRJKY1H-52136?func=short-0&set_number=079511
Zdena   [19.12.2016]
Mládí na křídlech
Asi to nebude knížka, kterou hledáte. V raném mládí, někdy v šedesátých letech jsem četla knížku Mládí na křídlech. Mladí lidé tam létali na větroních. Byli to však naši mladí lidé a tu krásnou knížku napsala Helena Šmahelová.
zdenka   [29.12.2016]
Mohlo by jít o tuzemskou knihu od H.Šmahelové - Mládí na křídlech.
Zuzana Barteková   [20.11.2016]
hledám knihu
kniha je o ženě, která putuje horami a hledá sama sebe. Její manžel je ve vězení za vraždu jejich dvou dětí. Těla se nikdy nenašla. Manžel z vězení svou ženu psychicky týrá, vyhrožuje......
Iveta   [19.11.2016]
Hledám knihu
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc - sháním knihu, bohužel nepamatuji si ani autora, ani jméno, jen vím, že měla světle modrý přebal. Bylo to o mladé slečně, která zemřela, ale měla ještě nějaký mezičas, než musela odejít do nebe. Proto se rozhodla, že bude dohlížet na svého přítele. Na konci, když už musela odejít, přítel zemřel (myslim, že při autonehodě) také a zůstali spolu v posmrtném životě. Bohužel více si nemapatuji.. Předem moc děkuji za případnou pomoc:)
Lucie   [09.11.2016]
Zdravím, hledám knihu, dívčí román, který se mi dostal omylem do rukou a naprosto mě uchvátil...natolik, že si nepamatuji název ani autora :)
Dívka jede se školou do Versailles, kamsi se propadne a vzbudí se v době Ludvíka (nejspíš) 14. tého. On sám ji najde a ubytuje ji ve svém paláci. Postupně se sbližují..Ještě si vzpomínám, že měla v kufru antibiotika :)
Chabý popis, ale přesto doufám...:)
nany   [22.01.2017]
Nebude to
autorka Garwoodová? Nejsem si jista, ale něco podobného jsem od ní kdysi četla.
Ivana Verbířová   [02.08.2017]
Název knihy
Dobrý večer,Náhodou jsem narazila na váš dotaz.Je už sice starší,ale přesto odpovím.Knížky mám a dají se sehnat i v elekronické podobě.Autorka je Helena Babicka-Jeden okamžik v čase a druhé pokračování Medailon krále slunce.Iva Verbířová
Monika   [07.11.2016]
hledám knihu
Ahoj, ráda bych zjistila název knihy, kterou jsem kdysi četla, ale bohužel si nemůžu vzpomenout na její název. Knihu jsem četla už asi před 15 lety a i tehdy to nebyla nová kniha. Z obsahu si pamatuji pouze: jednalo se o vyprávění člověka který byl vězněn v nějaké kopce/vězení, kde mu nepodávali žádné jídlo, byl svázaný ve svěrací kazajce a po tomto mučení se dostával do jakési euforie/ dalo by se říct jiné dimenze o které vyprávěl. Knihu bych si ráda přečetla ale bohužel nevím jak se jmenovala.
DANIELA   [07.11.2016]
Myslím, že jde o knihu Tulák po hvězdách od J. Londona.
Peeta   [07.11.2016]
určitě Tulák po hvězdách
Monika   [08.11.2016]
Díky moc. Hned si ji jdu koupit
Petra   [30.09.2016]
Hledám knihu
Ahoj, hledám knihu kterou jsem četla už dávno. Je to příběh z dávné historie, kde muž je nespravedlivý k ženě (myslím že ji mimo jiné nechává i jít bosou velmi daleko, v nějaké košili a nechává se prosit o odpuštění, i když se neprovinila) a po mnoho staletí ji hledá aby svoje hříchy odčinil. Muž se zde mění v havrana nebo jiného černého ptáka. Na konci knihy najde nakonec potomka nebo reinkarnovanou ženu. Děkuji za nápad, o jakou knihu by se mohlo jednat.
Šárka   [13.09.2016]
Hledám knihu (název + autor)
Ahoj, někomu jsem půjčila knihu a nevím komu. Ráda bych si ji koupila, protože jsem ji měla ráda, ale zapomněla jsem název i autora :-(. Info k autorovi: domnívám se, že se jednalo o spisovatelku, která obdržela nějakou literární cenu (tuším francouzskou), kniha v ČR vyšla nedávno (max 7 let zpět). Info k obsahu: jednalo se o příběh jedné rodiny v současnosti žijící v Americe vyprávěný restrospektivně. Na pozadí osudů této rodiny jsou vylíčeny "dějiny světa". První příběh byl vykládán očima cca 6-ti letého syna - rozmazleného spratka, co už díky netu sjíždí porno a různé krvavé akce. Druhý příběh je příběh jeho otce, jenž žil ve svém mládí (základka) tuším v Izraeli, tam se zamiloval do slečny, která ovšem patřila "k těm druhým". Třetí příběh je příběh ženy (teta? babička?), jež žila v Americe a její matka (které je věnován poslední příběh) je volnomyšlenkářka, hippie, v USA ji navštíví nějaký divný muž s hlubokým pohledem, co mluví cizí řečí (Polák) a matka se chová divně - poslední příběh je příběh této matky. Ten se odehrává za druhé světové války, ona byla Polka, kterou (jelikož byla blond s modrýma očima a zdravá) dali do německé rodiny. Některé informace nemusí být úplně přesné, přeci už je to nějaký ten pátek. Předem MOC děkuji za pomoc!
Helena   [09.06.2017]
Huston
Já myslím,, že by to mohla být Nancy Hustonová - Rodová znamení
Sedmikraska   [13.09.2016]
Hledam knihu ze sveho detstvi
Ahoj, už delší dobu mi straší v hlavě úryvky z mojí kdysi oblíbené knihy. A za nic si nemůžu vzpomenout ani název ani autora. :-Z
Rok vydání kolem 1980, autor český, knížka pro dívky kolem 10-13 let, hlavní hrdinka tam má babičku, která má kočku a bydlí na Zahradním městě v Praze a taky se ztratí (nebo spíš uteče) a když jí najdou, zpívá jí tatínek písničku Ascalona...
Nevíte? Moc díky
Martina   [02.09.2016]
detektivka
Před pár lety jsem četla starší českou detektivku - začíná nálezem mrtvé zdravotní sestry v jejím podnájmu nebo bytě ? A roli tam hrají ampule s inzulínem...Nevíte jak se jmenuje autor a kniha ?
Alena   [07.08.2016]
Hledam knih
Ahoj vsem,
potrebovala bych pomoc s nazvem a autorem jedne knihy. Hlavni postavou knizky je spisovatelka, dej se odehrava v Australii, jde tam zhruba o to- spisovatelka premlouva domorodce, aby ji ukazaly a vysvetlily jak ocistuji lidi od skodlivin,který má clovek v tele z normalniho zivota, jidla.... nakonec ji to ukazou, zakopu ji nahou do pisku a provadi neco. Vim, ze mela problem je premluvit, aby ji to ukazaly. Mela by to byt novejsi knizka. Predem diky vsem za tip.
lida   [25.10.2016]
Melo by to byt Poselstvi od protinozcu .. :)
Cerna Lidina   [05.08.2016]
Dobry den, docetla jsem knizku z knihovny, na kterou byl velky spech na vraceni. V tom shonu jsem zapomnela nazev a spisovatele. Byl to napinavy pribeh o trilletem vezneni a zneuzivani dvou divek zavrenych nekde v podzemi stare tovarny. Jedna se o anglickou knizku a pomerne novou. Napinava do posledni stranky. Prosim o nazev, kdo cetl.
Dekuji L.cerna
Lucie   [09.11.2016]
Připomíná mi to písečného muže od Larse Keplera, ale úplně jistá si nejsem :)
Lucie Zvařičová   [03.08.2016]
dobrý den! doufam že zde najdu pomoc...asi před 5ti lety jsem četla knihu, ale už si vubec nepamatuju na autora ani na název knihy :-( v knihovně to bylo jako horor a od te doby to nemohu najít nikde..příběh byl o manželskem paru žijícím někde u pobřeží(myslím že skotska)manželka onemocněla a zemřela..potom se začal manželovi zjevovat její duch a dít se divné věci začal po tom pátrat s nějakou skupinou lidí.zjistili že je to nějaký denom Miktekul nebo tak nějak..byl pohřbený na hřbitově nedaleko jejich domu a mělo byt nějaké jeho výročí umrti nebo tak něco a zjevoval se stále v podobě tý manželky pak jí musel ten manžel nakonec zabít sekerou do hlavy...omlouvam se za strašně hektický popis, ale už je to dlouho co jsem to četla a chtěla bych znova.. :Dpamatuju si že kniha byla tmavě modrá cca300 stran na hlavní straně byla pulka ženského obličeje koukajícího...
Dominika Jenne   [01.08.2016]
název knihy
Dobrý den, hledám název knihy, kterou jsem četla před dvěma lety, doufám že mi někdo pomůže, byla to krásná knížka a já bych jí chtěla dát přečíst svojí mamce
Děj: (tedy ten, na který si vzpomínám) Mladší chlapec, putoval po pobřeží, byla tam scéna jak loví krevety a měkkýše. Pak taky další krásná scéna jak usnul na rozpadlých schodech v lese u nějaké kapličky a když se probudil tak potkal malíře který ho maloval když spal. Pak se mi také vybavuje že bydlel u (asi) strýce, který na něj byl docela tvrdý a jak objevil (stále když bydlel u toho strýce) díru v plotě a tou prolézal k sousedům a krmil jejich psa.
Na víc věcí si asi nevzpomenu, snad ještě to, že ta kniha určitě nebyla česká.
Jinak děkuji předem za všechny odpovědi, ta kniha pro mě opravdu něco znamená. :)
Michaela   [31.07.2016]
Název knihy a autor
Zdravím, snad mi tu někdo pomůže.
Před několika lety jsem četla recenzi na knihu která měla teprve vyjít, zaujala mě ale nemohu si vzpomenout na její název, autora ani na stránku kde jsem recenzi četla. Kniha měla být z tuším z období pravěku protkaného magií a dinosaury nebo zvířaty podobným dinosaurům. Autor byl muž (novinář?) a myslím že to byla jeho první kniha. Je to tak maximálně 6 let zpět. Víc toho bohužel nevím. Děkuji za odpověď.
Martin   [25.07.2016]
Nazev knihy
Dobry den, hledam jmeno knihy, kterou jsem cetl pred par lety.
Vypravi ji muz, ktery zije na zemi nejspis v budoucnosti, cele lidstvo je kontrolovano jednim velkym pocitacem pomoci pravidelnych injekci, ktere obsahuji nejake psychotropni latky. Kazdemu jedinci je predvybrano povolani, vsichni vypadaji temer stejne, maji jedno z asi 5ti jmen a ziji pribline stejne dlouho, asi 60 let, injekce je pak usmrti. Existuji skupinky lidi, ktere se probrali, vyhybaji se ockovani a zkoumaji lidstvi, kulturni dedictvi minulosti ale i rozdily mezi sebou (jedne zene navzdory injekcim narostly prsa). Pak hlavni hrdina utece a dostane se na nejaky ostrov, ktery pocitac nekontroluje, injekce tam nejsou a lide jsou svobodni. Nakonec se vyda na vypravu tento pocitac znicit.

Znate nekdo jmeno knihy / autora?

Diky predem
Martin   [31.07.2016]
Mam to, vzpomel jsem si, ze se ten pocitac jmenoval unicomp .. pak uz pomohl google.

Ira Levin / Ten báječný den
fajle   [14.07.2016]
Název povídky
Dobrý den,

hledám název scifi povídky, kterou jsem četl před mnoha lety. Kniha je rozdělená do dvou zdánlivě odlišných příběhů, které se střídají po kapitolách, až vyústí v jeden děj. Jde o cestování v čase, kdy strůjci času posílají lidi do minulosti s tím, že způsob, jak je dostat zpět se najde až někdy v budoucnu. Cestovatelé časem jsou ihned po přenosu ostřelováni nějakou armádou či vzbouřenci.
Málo indicií? Nebyla to tak béčková povídka, jak se mi zdá z toho, co tu po sobě čtu... :o/ Vrtá mi to hlavou roky a nemůžu si vzpomenout.
Kdybyste někdo věděl, prosím, dejte mi vědět!!

Díky za odpověď "o)
jirka   [22.07.2016]
Jedná se asi o knihu Poslední den stvoření, kterou napsal Wolfgang Jeschke.
Juli   [01.07.2016]
Hledám knihu, kterou jsem četla už pár let nazpět, bohužel jsem ale zapomněla její název i autora. Je to o devatenáctileté Kristýně Pechové, která se po gymnáziu nedostala na vysokou školu a tak si najde práci sekretářky. Má poměr se svým šéfem. Po zjištění že jeho manželka čeká dítě, dá výpověď a najde si práci v domově důchodců na místo pomocné sestry, tam se zamiluje do mladého doktora Ondřeje. Předem děkuji za odpověď
VlastaBilek   [18.06.2016]
historický román
Dobrý den,
prosím o pomoc s názvem knihy:
Jde o historický román +- někdy z období Michelangela, ale není to o něm (možná i víc let po něm?). Prostředí bylo v nějaké sochařské dílně (už nevím, jestli to byl Řím nebo jinde, ale byla to dnešní Itálie). Pamatuji si po těch letech už vlastně jen scénu, kde odlévali sochu Dia z bronzu v nadživotní velikosti. Četl jsem to určitě před rokem 1979 a už tehdy nebyla kniha nová, takže u nás vyšla ještě dříve.
Děkuji.
Miriam   [24.08.2016]
Zdravím. Nejsem si jistá, ale nemůže jít o knihu A. Dumas - Králův klenotník?
Jaňule35   [17.06.2016]
Název knihy
Dobrý den, před pár lety jsem si v knihovně půjčila knihu, bohužel si však nemůžu vzpomenout na název ani spisovatele. Velmi ráda bych však knihu sehnala, proto bych chtěla poprosit o pomoc. Obsah knihy - jednalo se o tři samostatné příběhy, ačkoliv ta kniha byla laděná pohádkově byla určená dospělým. Jeden z příběhů byl o zimním království, kde kráska vyléčí zraněného prince a společně musí zlomit kletbu, díky které je království pokryté ledem. Mám ten dojem, že kráska vylečí prince kouzelnými růžemi. Vím, že toho není mnoho, ale budu ráda za jakoukoliv radu.
zdenka   [24.06.2016]
Ahoj. Ta kniha by se mohla jmenovat KOUZLA OSUDU a napsala ji Nora Roberts. Také by to mohla být kniha od stejné spisovatelky BYL JEDNOU JEDEN HRAD. Ale spíš si myslím,že to byla ta první. Zdena
Barca   [12.06.2016]
Kniha
Ahoj hledám knihu,
Nevim přesný děj, ale v knize vystupovala dívka co byla vlastně květina narozená na podzim, kdyz vlastně nastal den jejich to narozenin tak rozkvetla a šla na maškarní ples za vílu, její rodiče byli adoptivní, pravděpodobně má více dílů. Myslím že v knize potká kluka který je narozený zase na jaře, ale mají zakázané být jakože spolu jiná roční období :D vím dost zmatený popis, ale pokud někoho něco napadne tam děkuji
Thereseas   [30.05.2016]
Prosím pomožte... :)
Kniha byla o tom jak Anna zjistila ,že její otec je ďábel drog a alkoholu a její matka anděl.Potom narazila na chlapce ,myslím ,že začínal na K a zamilovali se do sebe i když to je zakázané. Myslím ,že knížka má i pokračování....... Předem děkuji Thereseas
https://www.wattpad.com
Monika   [24.05.2016]
Cesta casem
Nevěděl by někdo, jak se jmenuje kniha, kde hlavní hrdinka usne a probudí se v minulosti? Stane se společnicí vysoce postavené ženy (paní hradu?) a pamatuji si jen konec - paní umírá, ona se probouzí, dojde domů a pouze její vlasy jsou delší. Děkuji... tuším, že česká kniha
jirka   [10.05.2016]
prosím jestli by někdo nevěděl název knihy,jedná se o ságu kamenického rodu snad Torsterů.Neznám ani autora.Děkuji.
Iva R.   [11.05.2016]
Nemohly by to být Pilíře země od Kena Folletta?
jirka   [11.05.2016]
Pilíře země to asi nebudou,knihu jsem četl asi před čtyřiceti lety,bylo to zhruba o tom jak se obyčejný kameník propracoval až k patentu na samonosné schody které byly potom ve světě hojně používány.Hodně používaná slova v knize bylaTorsterovy samonosné schody.Možná že ve jméně bylo přehlasované o .
Dana   [02.05.2016]
román
Dobrý den kdysi jsem četla knihu , ale už si nepamatuji název a ani autora . Jen vim že je to o dívce co pracovala na farmě myslim že sbírala pomeranče a zamilovala se do muže co tam take pracoval nebo dokonce tu farmu vlastnil. Děkuji moc jestli si někdo vzpomene .
Radka   [31.03.2016]
Dětská knížka
Prosím o pomoc při hledání názvu dětské knížky. Jako malá jsem ji měla půjčenou a celou dobu jsem měla za to, že je to Pipi dlouhá punčocha. Bylo to o holčičce, která dostala od tatínka hada a toho nosila kolem krku. Při nebezpečí chrastil ocáskem a tím ji varoval. Odehrávalo se to tuším někde v Africe nebo někde na ostrově. Taky si pamatuji, že sjižela vodopády v sudu. Ale v Pipi jsem to bohužel nenašla. Díky moc za pomoc ;-)
Miriam   [05.05.2016]
Možná...
Ahoj, nejsem si jistá, ale nemohla by to být Indiánská romance od Bohumila Říhy? Ten had kolem krku, který varuje před nebezpečím by rozhodně seděl.
martina   [29.03.2016]
Postižená létá v těle ptáka
Neznám autora ani název - jde o příběh dvou sester, z nichž jedna je těžce tělesně postižená, "ležák v ústavu", ani nemluví. Může však občas cestovat v těle skutečného ptáka, který přilétá na okno pokoje (druh si nepamatuji). Druhá sestra je zdravá, řeší se tam nějaká zápletka mezi nimi, a dále zvláštní vztah mezi jedním z lékařů a tou nemocnou sestrou...hledám už pěkně dlouho a nedaří se mi to, díky.
martina   [29.03.2016]
Dubnová čarodějka!
Hledala jsem dlouho, a zrovna krátce poté, co jsem se odhodlala se zeptat zde, jsem knihu konečně vypátrala: Majgull Axellsonová: Dubnová čarodějka.
Kakaru   [19.03.2016]
Prosím o pomoc při zjištění názvu dětské knihy
Prosím o pomoc při zjištění názvu dětského knihy ( nejpravděpodobněji se jednalo o klasické dětské rozkládací leporelo). Vzpomínám si, že se jednalo o moji nejoblíbenější knihu, kterou jsem musel ponechat v nemocnici, kde jsem se jako hodně malý léčil se spálou. Jelikož se jednalo o infekční oddělení, vše co jsem měl sebou, jsem zde musel ponechat. Jediné na co si z knížky pamatuji, je to, že v ní byla nějaká říkanka, která se jmenovala O bečce možná O bečce a sudu, již si to přesně nepamatuji. A text této říkanky byl něco jako: Válela se bečka z kopečka a do kopečka. Jako obrázek byl vyobrazen soudek. Na více si bohužel z této knížky nevzpomínám. Již hodně dlouho ji sháním, ale ještě jsem na ni nikdy nenarazil. Moc bych chtěl poprosit, jestli někdo ví název této knížky, ať mi dá vědět. Předem moc děkuji.
Roku   [29.02.2016]
Ahoj. Hledám název knihy, kterou jsem četl před dlouhou dobou a už si nepamatuju název a vlastně ani moc děj. V hlavním hrdinou byl chlapec/muž, příběh se odehrával asi ještě před r. 89, asi se jednalo o knihu pro mládež. Pamatuju si, že hl. hrdina provedl jakýsi vtípek, kdy vytáhl z tašky banán a pak na ulici rozhlásil, že v nějaké prodejně naskladnili banány, takže se tam okamžitě začali tlačit lidé.
Možná se pokoušel sbalit holku tím, že se zajímal spíš o její kamarádku, možná měl kamaráda Drobka.
Nevíte?
marta   [27.02.2016]
Jak se prosím jmenuje kniha kde se do sebe zamiluje dívka s dozorcem.nevím něco bližšího.ale děkuji. :)
Kate   [12.10.2015]
Nevím název knihy
Ahoj, kamarád mi vyprávěl o knize v níž byl malíř a když něco nakreslil, v reálném světě to zmizelo. Jenže už neví jak se jmenuje a neví ani autora. Moc bych chtěla poprosit, jestli někdo tušíte, napište to. Byla bych za to vděčná :-)
Anna   [11.09.2015]
Jaký měla tato kniha název
Četla jsem ji už hodně dávno, ale byla velice sugestivní a napínavá. Nějaký kryptolog rozluštil hieroglify, které oznamovaly, že ten a ten den v daném roce se oživí mumie dávného faraona. Děj pochopitelně spadal to toho období. Vím, že po jeho hrobce pátrala skupina s vědcem a také skupina zlotřilců, chtějící usurpovat zlato a vědomosti faraona. Velký střet a konfrontace vrcholí v samotné hrobce probouzejícího se faraona. Četl někdo něco takového a vzpomene si na název či autora?
Ivana   [08.09.2015]
název knihy nevím :-(
dobrý den, četla jsem knihu o dívce, která měla matku, jež moc nemluvila, v rámci nějakých svých problémů (otec v té rodině nebyl, nevím, jestli proto nemluvila), myslím si i zpívala. A ta dívka potkala prodavačku orientálního koření - nebo jej alespoň používala a ta ji přivedla ke kurzům vaření, kde se setkaly různé osobnosti s různými osudy. Nakonec dívka svým kořením (tuším prvotně kávou s pomerančovou kůrou a nějakým dalším kořením, řekla bych, ale jistá si nejsem) otevřela cestu k pochopení své matky a ta myslím i s ní začala více mluvit. díky :-)
Pavla   [09.08.2015]
Jak se to jmenuje ?
Četla jsem kdysi knížku, ale nepamatuji si autora ani název, jen stručný obsah:
Policistka v osamělé zalesněné krajině najde v opuštěné chatičce oběť vraždy. Najde také ženu, která se před vrahy schovala. Protože vrazi jsou ještě poblíž, obě ženy se před nimi ukrývají nejdřív v okolních chatkách, později utečou do lesa a vrazi je stále pronásledují. Nakonec policistka zjistí, že žena, která s ní prchala, patří také k vrahům.
A víc si už nepamatuji.
Pomozte, nevíte někdo, kdo to napsal, nebo název ?
Eva Králová   [29.07.2015]
Salem
Dobrý den, mám prosbu... V mládí jsem četla knížku, kterou měla moje kamarádka půjčenou z knihovny, o čarodějnicích ze Salemu. Jsem si téměř jistá, že v názvu nebyl Salem ani čarodějky. Ale byl to příběh přímo z té doby, kdy tam čarodějky upalovali a zároveň (možná se prolínal se současností) o tom, jak se přišlo na to, že to způsoboval námel... Obálka byla myslím modro-černá. Nebyl to snad ani žádný slavný autor, možná to byl trochu brak... Ale mě tehdy tak zaujala, že bych si ji chtěla s odstupem času přečíst znovu. Díky za pomoc.
anonym   [24.03.2016]
Robin Cook - Únosné riziko - řekla bych
Brigita   [21.07.2015]
Kniha z doby stěhování národů
Ráda bych si znovu přečetla knihu z doby stěhování národů (cca 5. stol. n.l); kniha začíná v době, kdy se vládcem západořímské říše stává ostrogótský král Theodorich - a pokračuje i ději po jeho smrti - např. zobrazuje boje Ostrogótů s východořímskou říší (Belisarius). V knize jsou zachyceny i postavy té doby - např. Cassiodorus, Boëthius. Celým dějem prochází postava obyčejného ostrogótského vojáka. Bohužel absolutně si nevzpomenu na název. Nemůže mi někdo, prosím, pomoci ?
Iva   [21.07.2015]
Zkusila jsem přes souborný katalog zadat heslo stěhování národů a většina nalezených knih byly samozřejmě naučné. Z románů se objevily Podzimní čas mocné říše (Jarmila Bednaříková), Attilův vyslanec a Attilův bojovník (Miroslava Moučková). Je to některá z nich?
Brigita   [22.07.2015]
děkuji
Děkuji, že jste mému problému věnovala čas - žádná z Vámi vypsaných knih to není. Také jsem tu knížku hledala přes katalogy knihoven - a asi zadávám špatná klíčová slova ?!? - kdysi jsem ji měla půjčenou v Knihovně Jiřího Mahena v Brně - a ani tam se mi ji nedaří najít. Myslím (na 90%), že autorka byla Polka. Ještě jednou díky.
Iva   [22.07.2015]
Není zač děkovat, mě to baví. Mrkla jsem do Mahenovy knihovny na katalog a zkusila jsem dát klíčové slovo "historické" a libovolné pole "polštiny" (jako přeloženo z polštiny). Udané době by odpovídal román Pomíjí tvářnost světa od Hanny Malewske. Bude to ono, nebo budeme pátrat dál?
Brigita   [24.07.2015]
JO
Ano, ano, ano - to je přesně ono :-) :-) Díky moc ! Brigita
Kateřina   [17.05.2015]
Kniha!
Ahoj, kdysi jsem četla knihu, kterou bych si znovu ráda přečetla, jenže nevím název :)

Jedná se o chlapce na útěku (myslím, že z dětského domova), který se po cestě vloupá do domu, kde mimo jiné sní buchty a spřátelí se,
v knize se vyskytuje pes, kterému chlapec svůj příběh vypráví...

Víte někdo? Myslím, že se jedná o českého autora..
Děkuji!
ivan   [03.04.2015]
román
Je to s sfilmovaný román o žene ktorá žije u nového priateľa na nejakom zámku a svoje deti ubytuje na povale a snaží sa ich otráviť jedom čo im dáva na buchty.
Iva   [07.04.2015]
Troc hu to připomíná knižní pentalogii Květy z půdy (zfilmováno pod názvem Květy v podkroví), ale tam je "jen" zavřela, nebylo to u nového přítele, ale u rodičů a jed jim nedávala. Tak nevím...
Peeta   [07.04.2015]
jed jim přidávala na koblihy na cukru, jeden z nich zemřel
Petr   [08.03.2015]
Neznám název knihy.
Dobrý den. Rád bych zjistil název knihy. Četl jsem ji asi tak před 40 lety. Autor, zřejmě cizinec. Kniha pro starší kluky. Jak se vyznat v přírodě, jak se v ní orientovat, poznávat stopy v lese, vázat uzly, rozdělávat oheň atd. Trochu román, trochu naučná. Aspoň tak si ji vybavuji. Napadají mě takové názvy, jako : Malý indián, Mladý zálesák, Dva indiáni. Ale pod těmito názvy nemohu nic najít. Můžete mě někdo pomoci? Děkuji předem.
Iva   [08.03.2015]
Nebyla to kniha Dva divoši od Setona?
Petr   [06.04.2015]
Neznám název knihy
Děkuji moc. Jsou to Dva divoši. A omlouvám se, že jsem nepoděkoval dříve. S pozdravem Petr
anonym   [05.07.2015]
dva divoši
Ferdinand   [13.02.2015]
???
...sháním knihu - neznám název, ani autora, jenom děj.
(horor?) asi z 30- 60 tých let, jejíž přibl. obsah je:
„Únos dívky zřejmě zhrzeným nápadníkem /chemikem-šílencem?/ někam do místních asi katakomb (labyrintu chodeb), kde potom prožívá její hledač (detektiv nebo novinář, možná snoubenec) hrůzné chvíle, od posunujících se zdí a klesajících stropů, až po závěr, kdy ho chce únosce mučit jakýmsi výtažkem z bylin, po kterém by měl před očima té dívky postupně zešílet…“
– Děkuji alespoň za název, příp. jméno spisovatele a rok vydání.
Láma   [03.08.2014]
Před časem
jsem četl takovou povídku (esej), jak paní potká sousedku, novopečenou maminku s kočárkem. Následuje ono známé rozplývání nad tím nejkouzelnějším miminkem na světě: "ty nožičky ... a ty prstíčky ..." atd. Když se pak na závěr ženy loučí, zazní otázka: "A jakpak se chlapeček jmenuje, paní Hitlerová?" - "Adolf."
Odnášel jsem si tehdy z četby dojem, jak velice trefně autor vystihl relativitu věcí, vztahů i hodnot. Jen jsem - starý sklerotik - zapomněl název i autora, takže ocením nápovědu.
Aniči   [05.01.2018]
Myslím, že je to povídka od Ronalda Dahla s názvem Kluk jako buk nebo Zrození a katastrofa.
Jozef   [13.07.2014]
fantasy
Dobry den,vopred sa ospravedlnujem ze si pametam tak malo.Kedysi velmi davno som cital knihy,kde vystupoval mlady carodejnik,mal za priatela demona,cestoval medzi roznymi svetmi pomocou carovnej palice,riesil tam rozne ulohy,ked potrebival nieco nakupit alebo zohnat navstevoval jednu planetu ktora bola jeden velky bazar.Byval v dome ktory vypadal navonok maly ale ked donho vosiel tak bol obrovsky,bola to akokeby ina dimenzia.Dakujem
BoboKing   [04.08.2014]
Další prima mýtus
Tipnul bych to na seriál Další prima mýtus od Roberta Asprina.
Andrea   [07.04.2014]
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak se jmenuje knížka pro ženy. Je to taková velká encyklopedie různých vychytávek a značek pro ženy, je celá růžová ve velikosti A4, dělá se i pro muže, ale v modrém provedení, děkuji za případné typy...
BoboKing   [07.04.2014]
nejsou to tyto knihy?
211 věcí, které zvládne každé bystré děvče - (růžová)

Anotace:Chcete vědět, jak být zcela úchvatná, jak využít lichou dírkovanou punčochu, jak si vytrhávat obočí, jak si vybrat podprsenku té správné velikosti? Nebo jak se stát dokonalou hospodyňkou, jak nalít džentlmenovi pivo nebo jak udělat pukrle? Nebo třeba jak se změnit v potvoru a práskat bičem? V nezbytné příručce životních dovedností pro bystrá děvčata bez ohledu na věk najdete všechny ty věci, které vás ve škole ani ve skautu neučili.

211 věcí, které zvládne každý bystrý chlapec - modrá
Veronika   [06.07.2013]
Knížka z dětství o dívce ztracené v lese...
Zdravím Vás,
a prosím o pomoc v hledání jak se jmenovala má oblíbená kniha z dětství...bohužel se propadla kdo ví kam, jelikož jsme velká rodina.
Knížka byla o dívce, asi 12 let která byla na prázdniny u dědy - myslivce a jednou když jde dědovi naproti,ztratí se, tak přečká na vyhlédce, pasece a pak se šťastně shledají...knížka je nádherně ilustrovaná a ke každému živému tvoru i rostlině je popisek- alespoň co si pamatuju.. a ten děda měl i psa, takové lovecké plemeno... Děkuji za odpovědi k nalezení této knížky ;)
Ludmila   [12.06.2013]
Hledam sci-fi knihu
Nemohu si vzpomenout na knihu, kterou jsem cetla, ani autora, ani nazev. Jestli nekdo mate nejaky typ, dejte mi vedet.
Dej se odehrava v budoucnosti, lide jsou rozdeleni hierarchicky podle barevnych zetonu, za zetony dostavaji jidlo, odevy a zabavu, ale nesmi opoustet mesto. Rika se jim, ze za mestem je krajina nebezpecna pro zivot. Hrdinou je muz, ktery dokaze posouvat elektronicky nahoru a dolu v hierarchii. V zakazanych oblastech zije vladnouci vrstva v prirode v luxusnich domech s bazeny zhruba tak jako se zije dnes. Hrdina romanu za mesto vyjede a pochopi jak to vsechno ve skutecnosti funguje.
Diky
Coretta   [12.05.2013]
ruská próza
Ahoj,
hledám knihu, kterou jsem kdysi četla a vím, že mi její název i autor připadali velmi známí. Bohužel si nemůžu vzpomenout ani na jedno. Pomůžete? :-)
Bylo to psané ich formou jako autobiografie z období ruského komunismu. Autor se nevímjakým způsobem dostal do sirotčince. V tehdejší době tam byly dost drsné poměry, takže se musel naučit, jak přežít. Když dospěje, nějakým způsobem se dostane do tajné policie, popisuje například některé nájezdy na byty, ve kterých měli nahlášená setkání křesťanů. Postupně se vypracuje dost vysoko a je dost brutální. Pak ho zaujme jedna křesťanka, se kterou se setká na více nájezdech. Kniha končí tím, že změní své smýšlení o režimu a pronásledování a pokusí se uprchnout na moři z ruské lodi v blízkosti amerických břehů. Podaří se mu přežít a v Americe nějakou dobu rozhlašuje, co se v Rusku děje, pak za neznámých okolností umírá, pravděpodobně je zabit. Nevíte?
Děkuju
Lamanai   [22.03.2012]
výpravné obrazové publikace o zemích světa
Nemohu zaboha najít publikace, které vycházely cca před deseti lety. Byly to velkoformátové knihy o různých zemích (určitě vyšlo například Japonsko, snad Mexiko, Peru) křídový papír, fotografie, výpravné pojetí. Půjčoval jsem si je kdysi z knihovny, protože obzvláště v té době pro mne byly dost drahé. Bohužel nevím ani nakladatelství a na netu zatím hledám marně. Nemáte někdo tucha?
Iva   [22.03.2012]
U nás v knihovně máme obrazové publikace z nakladatelství Knihcentrum (Velká Británie, Izrael, Řecko, Indie, Francie,...). Všechny vyšly 1997. Další obrazovky máme z nakladatelství Vitalis (edice Putování světem) - např. Chorvatsko, Španělsko. Ty vyšly 2003.
Ale obávám se, že to nebude ono, protože podle katalogu NK nevyšlo Japonsko ani u jednoho z těchto nakladatelství...
Dále jsem vypátrala, že v r.1998 vydával Knižní klub kulturní atlasy a v klíčových slovech je i heslo "obrazová publikace". A vyšel Svět Japonska, Svět Francie, Svět Indie aj. Ale měří jen 31 cm, takže zase lichá stopa.
Byly to české knihy, vzpomeneš si?
BoboKing   [22.03.2012]
Já bych to tipoval na ten cyklus Svět Japonska a další z té edice Kulturní atlasy. Velkoformátové, obratové a vyšlo to i té době, a je tam více států či civilizací. Lamanai mrkni na ten odkaz
http://aleph.vkol.cz:80/F?func=direct&doc_number=000083863&local_base=SVK01&format=999

Není to ono?
Lamanai   [23.03.2012]
Jste úžasní. Opravdu jde o tu sérii Svět Japonska atd. Nemohl jsem si zaboha vzpomenout na ten název a bez klíčového slova se to hledalo dost mizerně. Teď to ještě sehnat :-D ale moc díky, opravdu jste mi pomohli. Kdybyste věděli o něčem podobném o Skandinávii nebo jednotlivých zemích, kamarád na ně má trošku úchylku a udělalo by mu to taky radost, kdybych mu něco doporučil.
Rutja   [13.03.2012]
Co je to za knihu?
Šlo o dvě detektivky v jednom vydání. První byla o maníkovi, který si pronajímal nebo kupoval dům (byt), v něm byl obraz baletky, která se mu zalíbila, začal ji hledat, až ji objevil v nějaké odlehlé končině samotnou v baráku. Pokusil se ji zabít, nakonec sám zařval. V druhé knize bylo dítě (asi holka) s vyholenou hlavou po operaci, po úrazu, který ji způsobil člověk, který ji chtěl zavraždit, a protože se domníval, že ho viděla, tak to zkoušel znovu, o tom byla ta kniha. Dítě bydlelo u příbuzných, možná přišlo o rodiče, nevím. Tak nějak zhruba vypadal obsah. Ví někdo, o jaké knihy jde?
Aleš   [07.03.2012]
Seržant svobodná matka
Zdravim, před pár rokama sem měl pučenou knihu od kámoše a přečetl jsem si tam scifi povídku, a teď nemůžu najít jak se to menuje, nevim ani kdo to napsal, ani kde sem to četl. Vybavuju si, že hlavní postavou byl člověk kterej cestoval časem, narodil se jako holka, po znásilnění a porození dítěte (holky) se nechal předělat na kluka a poté si ho našel nějakej voják se kterým poté cestoval časem. Vtip byl v tom, že jak ta holka, kluk, dítě a voják byla jedna osoba, z různých časů. A myslim, že v budoucnosti se nechal oslovovat "Seržant svobodná matka". Poradíte jak se to jmenuje, popř. kdo to napsal? Nikde to nemůžu najít. Díky.
Aleš   [04.01.2013]
Tak už sem to našel
Jmenuje se to Všechny tvé stíny a je to od Heinlein. (například v povídkové sbírce Mistrovské kusy)
BoboKing   [04.01.2013]
Super!!! Tomu říkám výdrž.
Zdena   [22.12.2011]
Omlouvám se, můj příspěvek jsem předřadila před Martinu, správně to měla být pouze jedna z reakcí k jejímu dotazu, či spíše k diskuzi o Oskarovi a Růžové paní
Zdena   [22.12.2011]
Zvláštní věc, zrovna dnes jsem si na tuto knížku vzpomněla(ještě jsem ji nečetla) a ptala jsem se knihovnice, zda by ji někde v republice nesehnali k půjčení. Když u nás vyšla, tak byla vydána pouze v 5000 exempářích. Oskara a Růžovou paní uvádělo svého času i divadlo Miriam v Praze. Na jejich repertoáru byla i hra Návštěvník a Noemovo dítě podle knižních předloh téhož autora. Bohužel, z finančních důvodů tohle divadlo zaniklo.
Tak kdyby někdo z vás věděl, jakým jiným způsobem se k této knížce dostat, dejte vědět:-)))
Martina   [22.12.2011]
Zdeni, zahájila jsem velkou pátrací akci, ale knížku asi nepůjde jen tak sehnat. Na netu jsem stáhla ji našla v MP3 a také v psané formě. Tak kdyby vám to takhle stačilo pošlu odkaz.
Jinak Helenko s BoboKingem zatím to vypadá že to snad bude ono. Já se snad zblázním radostí. Napíšu jak to dopadlo :-)
Zdena   [22.12.2011]
Martino, moc děkuji za Tvou rychlou reakci. Už mám staženo:-))) Je zde na návštěvě syn a tak jsem ho ihned zaúkolovala. Já jsem totiž starší generacea tak to stahování sama moc neovládám. Ještě jednou díky. Poslouchání a čtení si schovám, až bude troška klidu mezi svátky.
BoboKing   [23.12.2011]
Nechci nic říkat, ale ta kniha "Oskar a růžová paní" letos vyšla v druhém vydání. Jen jsou tam všechny tři tituly, co tehdy vyšly v jedné sérii. Prodává se na Kosmas.cz -http://www.kosmas.cz/knihy/161072/oskar-a-ruzova-pani-pan-ibrahim-a-kvety-koranu-noemovo-dite/ nebo Kanzelsberger. V pevné vazbě a cena 269,- Kč.
Zdena   [23.12.2011]
Bobokingu, to jsem ráda, že i když jste "nechtěl nic říkat", tak že jste přeci jen řekl a dokonce i napsal. Jdu na internet a objednám ještě letos. Díky moc:-)))
Martina   [05.12.2011]
nemocný chlapec
Ahoj, chtěla jsem poprosit jestli někdo neví název knihy o chlapci, který je v nějaké léčebně spolu s ostatními dětmi, je tam třeba spálená holčička, té říkají opečená brambora, je to o tom jak se chlapec s nemocí vyrovnává, myslím že měl rakovinu a četli jí také v rozhlase.
Díky moc
BoboKing   [05.12.2011]
Tak to nevím. Jediné, co mi z vypadlo, je kniha Kdo zachránil jeden život, zachránil celý svět /Ilona Borská. Je to o Františku Hamzovi, zakladateli dětské léčebny v Luži-Košumberku, který zachránil mnoho děti před tuberkulózou. Ale to asi není ono. Právě to vysílal Český rozhlas.
anonym   [15.12.2011]
Díky za tip, ale to asi ne. Tohle bylo hlavně o tom nemocném klukovi. Už jsem zkusila všechno možné i do rozhlasu jsem volala, ale nemůžu se dopátrat. Škoda.
bosanoha   [17.12.2011]
ahoj,
možno Daniel Rušar:Jaro kriplú. Recenzia - http://www.iliteratura.cz/Clanek/29239/rusar-daniel-jaro-kriplu
Martina   [22.12.2011]
moc díky, je to hodně podobné, ale ono to asi nebude :-(
tam v té knížce kluk nakonec umře
Helena   [22.12.2011]
nemocný chlapec
Nemohla to být knížka Oskar a Růžová paní od Erica-Emmanuela Schmitta? To bylo hodně působivé. Akorát si nejsem jistá, jestli ta holčička, se kterou se kamarádil, byla spálená.
BoboKing   [22.12.2011]
No já si na to nevzpomněl. A přitom jsem ten úžasný příběh probrečel jako "malá holka".
S.   [22.12.2011]
Bobokingovi:
Nad příběhem tohoto kalibru a zpracování je dovoleno plakat bez rozlišení vzrůstu či pohlaví :-)
BoboKing   [22.12.2011]
A bylo to v Črozhlasu:
Oscar et la dame rose (Oskar a růžová paní, 2002) - zpracováno též jako rozhlasová hra v Českém rozhlasu, Překlad a rozhlasová úprava Michal Lázňovský, režie Markéta Jahodová, 2007
Martina   [22.12.2011]
teda, tohle už je na pováženou. okamžitě ji zkusím sehnat, velké díky oběma :-)
Zuzana   [22.12.2011]
Tuhle knihu už dlouho taky sháním. A zatím bohužel. Kdyby se Vám podařilo někde ji sehnat, prosím, dejte mi taky tip. Děkuju.
Martina   [23.12.2011]
Zuzko našla jsem jí pouze na netu, jestli chcete pošlu odkaz :-)
Zuzana   [23.12.2011]
Jééé, to bych byla ráda! Děkuju.
BoboKing   [23.12.2011]
Nechci nic říkat, ale ta kniha "Oskar a růžová paní" letos vyšla v druhém vydání. Jen jsou tam všechny tři tituly, co tehdy vyšly v jedné sérii. Prodává se na Kosmas.cz -http://www.kosmas.cz/knihy/161072/oskar-a-ruzova-pani-pan-ibrahim-a-kvety-koranu-noemovo-dite/ nebo Kanzelsberger. V pevné vazbě a cena 269,- Kč.
BoboKing   [23.12.2011]
Nechci nic říkat, ale ta kniha "Oskar a růžová paní" letos vyšla v druhém vydání. Jen jsou tam všechny tři tituly, co tehdy vyšly v jedné sérii. Prodává se na Kosmas.cz -http://www.kosmas.cz/knihy/161072/oskar-a-ruzova-pani-pan-ibrahim-a-kvety-koranu-noemovo-dite/ nebo Kanzelsberger. V pevné vazbě a cena 269,- Kč.
Zuzana   [23.12.2011]
Díky, vůbec jsem to nevěděla. Koupím si ji a ráda.
S.   [22.12.2011]
Jenomže v "Oskarovi" není žádná dívka, které by se říkalo Opečená brambora". Jeho klučičí spolupacienti mají přezdívky Uzenáč, Popcorn a Einstein. Ale dívky jsou tam zmiňovány jen dvě: Peggy Blue a Číňanka.

Tak nevím, jestli je Vaše hledání před úspěšným koncem.
S.
Martina   [22.12.2011]
To mě taky trochu mate, ale jinak to vypadá dost nadějně a tak spoléhám na to, že hru kamarád slyšel před delší dobou a mohl se trochu splést. Možná se raduju předčasně.
Martina   [23.12.2011]
Helenko, už vám někdo řekl že jste geniální? Je to ona, máte moje tisíceré díky!!! Krásné svátky Martina
A moc děkuji i BoboKingovi, díky němu nám i knížku, byla poslední.
Helena   [27.12.2011]
Tak to mám velkou radost. Určitě se Vám budou líbit i další dva příběhy v knížce. Já se ji taky chci pokusit sehnat domů.
Ajenka   [19.06.2011]
Pohádka
Ahojky, nedávno se mi narodil syn a tak začínám oprašovat to, co jsem v dětství měla ráda. Už dlouho vzpomínám na pohádku, kterou mi vyprávěla mamka a kterou jsem milovala. Jen ji bohužel neznám celou - nezná ji někdo z vás a poradili by jste autora?

Je to pohádka o myšce, která se bojí kočky (myslím...¨) a aby se tolik nebála, začaruje ji kouzelník (asi kouzelník, nejsem si jistá kdo) do podoby jiného zvířátka. Nicméně to jí nikdy nepomůže, a tak vše končí průpovídkou: "Kdo má v sobě srdce myší, třebas je to statný lev. Sotva kočku mňouknout slyší, hned mu v žilách stydne krev."

Moc děkuji za radu.
Veronika   [22.03.2011]
O lásce Kentaura k Afroditě
Dobrý den, prosím někoho, aby mi pomohl:
Kdysi jsem četla takovou poezii a neví její název: jmenovalo se to nějak jako Balada (či píseň, či báseň) O LÁSCE KENTAURA K AFRODITĚ. Je to už asi 20 let. Jediné, co si pamatuji, je úryvek:
"Naříkal a lkal, kopytem do světla množství děr nadělal"
Neznáte to někdo? Děkuji mockrát.
Tereza   [11.05.2010]
kniha pohádek
MOC PROSÍM VŠECHNY ZDATNÉ ČTENÁŘE O POMOC!!! Urputně sháním mou nejoblíbenější knihu pohádek, kterou jsem četla jako malá. Název ani autora si samozřejmě nepamatuji, jen pár vzpomínek mi zůstalo v hlavě: pohádky byly rozděleny do kapitol podle toho, kde se odehrávaly – les, rybník, …; mnoho z nich bylo poměrně děsivých; jedna pohádka mi zůstala v hlavě: hlavní postava jde pracovat na pole a setká se tam s jakousi nadpřirozenou bytostí nebo čímsi. Tato bytost chce po hrdinovi vyřezat ze dřeva lopatici. Hrdina jde domů, lopatici vyřeže a druhý den ji přinese nadpřirozené bytosti na pole. Jako odplatu získává hrdina magický chléb. Je to chléb, který je nekonečný a pokaždé, když se z něj uřízne, opět doroste. Hrdina rozdává chléb všem chudým, kteří si za ním chodí. Pak si ale řekne, že na chlebu vydělá a začne ho dávat za peníze. V tom okamžiku přestane chléb dorůstat, čehož si hrdina všimne, až když mu zůstane pouze malý skrojek, který si sám sní. Vydává se na pole za bytostí pro chléb nový, ale ta už se tam nikdy neobjeví.
Prosím kohokoliv, kdo zná titul knihy či jméno autora nebo jí případně vlastní, aby mi napsal na mail terezahlasenska@seznam.cz. Budu Vám neskonale vděčná!
nightlybird   [04.05.2010]
Když nejde o život
atd. Přesto ale ... Před více jak čtvrt stoletím a třemi MMP jsem četl překlad Yeatsovy básně začínající slovy "Whwn you are old and grey and full of sleep". Patřil jsem v té době k maniakům, dělajícím si výpisky věcí, které mne z jakéhokoliv důvodu zaujaly do již tady někde zmiňovaných kroužkových diářů. S nástupem počítačů jsem si to přetáhl na hard a zálohoval jsem tak poctivě, že když mi můj Amstrad odešel, měl jsem starou belu. Mohl by mi někdo poradit, kde bych se k překladu dostal ? Byla to totiž samostatná báseň citovaná v bůhví jaké knize. Nebo typ na někoho, kdo Yeatse překládal. Já sám v těch pár knížkách co vlastním, žádného Yeatse nemám... No, snad mi někdo poradí, a když nejde o život... Každopádně díky za případnou snahu.
BoboKing   [04.05.2010]
Yeats
Originál:William Butler Yeats - When You Are Old

When you are old and grey and full of sleep,
And nodding by the fire, take down this book,
And slowly read, and dream of the soft look
Your eyes had once, and of their shadows deep;

How many loved your moments of glad grace,
And loved your beauty with love false or true,
But one man loved the pilgrim Soul in you,
And loved the sorrows of your changing face;

And bending down beside the glowing bars,
Murmur, a little sadly, how Love fled
And paced upon the mountains overhead
And hid his face amid a crowd of stars.

Česká verze: Až zestárneš

Až zestárneš, u ohně klímajíc,
šedivá, malátná, mou knihu vem,
a vzpomeneš, jak ti nežným pohledem
sálala hloubka temných zřítelnic,

jak mnohý tě měl v šťastných chvílích rád,
pro jas tvé krásy nebo lásku lhal.
Tvou bludnou duši, ve tvář vrytý žal
však jenom jeden uměl milovat.

Na krbem skloň se, žehrej v jeho žár
na lásku trochu posmutnělým rtem,
že uprchla a vzešla nad horstvem
do roje hvězd a ukryla v nich tvář.

vydáno v: Slova snad pro hudbu, SNKLU, 1961, překlad Jiří Valja.

Z Ostravy BoboKing
nightlybird   [04.05.2010]
Yeats
Díky moc,četl jsem to sice v jiném překladu, ale lepší něco nežli nic a navíc se mi víc líbí v originále - na angličtinu mi přijde melodická. Český překlad jsem v podstatě sháněl jenom proto, abych věděl "o co go", protože nemluvím anglicky. A díky této pátrací akci jsem objevil výborné stránky www.ptejteseknihovny.cz na hledání literárních hádanek (a nejen jich), snad se ti někdy mohou hodit. Bye!
Bily plamen   [10.01.2015]
Zdravim, mozna se pletu, ale snad je druha verze v jedne z knih Johna Fanteho...
skalka   [15.12.2009]
Ako sa volá autor, ktorého spomína S.Larsson vo svojej knihe? Už to tu ktosi spomenul, ale v diskusii to neviem nájsť.
tamara   [15.12.2009]
Larsson
Je to britská spisovatelka Val McDermidová. Píše "příběhy" detektivky ze Skotska. Líbila se mi její Vzdálená ozvěna, ale detektivky vyprávěné v 1.osobě soukromou vyšetřovatelkou Kate Brauniganovou mě nezaujaly vůbec.
tamara   [21.12.2009]
Dodatek
Četla jsem i jiné její knížky, kde se ta Kate nevyskytuje, ty se mi líbily. Jsou trochu jiné, s jiným úhlem pohledu na věc.
skalka   [21.12.2009]
Ďakujem. ... a pekné sviatky
james   [21.12.2009]
Také považuji knížky s Kate Branniganovou za slabší. Řada se soudním psychologem Tony Hillem je ale mimořádně vydařená a i knížky mimo řady.
skalka   [22.12.2009]
Tak som dnes na narodky dostala Popraviště. Čítal to niekto?
tamara   [25.12.2009]
Popraviště
jsem ještě nečetla, otevřu až na Silvestra. Poslední den v roce mám obvykle náladu krvelačnou, válečnou a hororovou, nechce se mi povinně se smát. Ale - četla jsem Vraždění stínů a Zpěv sirény. Mohu doporučit.
james   [29.12.2009]
Četl a doporučuji!
Iva   [12.12.2009]
Nevzpomenete si někdo?
Kolegyně knihovnice z Vyškova nám do knihovny poslala prosbu:
"Kdysi dávno jsem četla knížku, název ani autora už si nepamatuji (Už to
bude 40 let) Je to o muži který tragicky zahyne a narodí se znovu jako
štěňátko, ale pamatuje si zbytky člověčího života. Jak štěně roste vzpomínky
se vytrácejí až se vytratí docela."
A prosí o název knížky, chtěla by si ji po letech přečíst. Nevíte to někdo z vás?
Za pomoc předem díky.
Láma   [12.12.2009]
Snad by mohlo jít o knihu Fluke, od Jamese Herberta . . .
BoboKing   [14.12.2009]
Fluke mne napadl taky, ale ten vyšel v 1995. Ale ten odhad 40 let zpátky je tedy o dost větší.
tamara   [15.12.2009]
Já tu knížku četla, bohužel, nelíbila se mi, proto jsem si ji ani nezapsala do čtenářského deníku. Četla jsem ji asi před 2 roky, vydání bylo nějak z 90. let.
Martina   [13.09.2009]
Sháním pro maminku knihu, kterou četla kdysi jako dítě. Bohužel si nepamatuje název. Příběh by měl být o vrabčákovi, který se zamiloval do vlaštovky - rodiče mu jeho lásku rozmlouvají, protože vlaštovičky na podzim odlétají. nezná někdo název této knihy. Děkuji M
BoboKing   [17.09.2009]
Projel jsem v centrální knihovně vše s názvy vrabec, vrabčák, vlaštovka a nic tomu neodpovídalo. Knihovnice pak doporučil napsat na osvědčený dotazník
www.ptejteseknihovny.cz
Iva   [18.09.2009]
vrabčák
Mohla by to být kniha Vrabčák Vojta od Jiřího Vertena? Vyšla v roce 1948. Mohla byste ji vypůjčit v Moravské zemské knihovně, jinde ji nemají.
Ještě jeden tip - před pár lety vyšel slabikář Poupata, tím jsme udělali radost tátovi. Dostal ho k narozkám a ještě si po více než 70 letech pamatoval některé úryvky.
Lucie Navrátilová   [31.07.2009]
Nádherný dvou dílný román od švédského autora. O rodině ze Švédska, která se rozhodne odejít do Ameriky, kniha krásně popisuje i stinné stránky odchodu. Manžel se po chudé úrodě rozhodne odejít s rodinou do Ameriky, jeho žena Krystína váhá, ale po smrti dítěte, které se z hadu přejí kaše a umírá, se i žena rozhodne jít no Nového světa. Krystíně se nikdy nepřestane stýskat a brzy umírá. další postava bratr Robert jede hledat zlato na Aljašku, ale je obrán podvodníkem o všechny úspory, a také úmírá velice brzy.Jsou to jedni z prvních osadníků území, a proto si můžou svobodně a bezplatně zabrat kus půdy, pouze označením hranic pozemku, a to značkou na stom.Nádherný román, prosím nevíte někdo název, jeden název má něco společné s Odstěhováním a druhý díl s Přistěhováním (Nový svět)
adéla   [31.07.2009]
myslíš dementos?
jeto o dementech určitě to bude ono!
BoboKing   [03.08.2009]
Tipoval bych to na Vystěhovalci 1-2 , napsal Vilhelm Moberg
tamara   [14.12.2009]
Určitě jsou to Vystěhovalci od Moberga. Knihy byly také zfilmovány (Emigranti), v roli Kristiny byla Liv Ullmanová.
Ludmila Adamíková   [27.07.2009]
Čarodějnice-Salem
Dobrý den,
před pár lety jsem četla knihu, která se odehrávala v Salemu, proslulém čarodějnickými procesy. Děj knihy probíhá ve dvou časových osách- v současnosti, kdy mladá žena přijíždí do města a bydlí v domě, kde v minulosti žila žena, kterou odsoudili a -snad- popravili právě v čarodějnických procesech, protože se jí narodilo zdegenerované dítě. Bylo to snad kvůli otravě námelem v chlebu....Ještě tam probíhal jeden příběh, snad se nepletu, kdy tam právě v té současnosti zšíleli nějací lidé, snad hosté té hlavní hrdinky. A doufám, že nemotám dvě knihy dohromady. Nevíte někdo, jak se kniha jmenuje, popř. kdo ji napsal? Děkuji L.
Jafff   [27.07.2009]
Věřím, že je to "Únosné riziko". Autor Robin Cook.
Ludmila Adamíková   [28.07.2009]
Moc děkuji, to je přesně ono, nemohla jsem na to přijít....díky L.
Eliška   [01.03.2015]
Hledám...
...název románu pro ženy. Na začátku odněkud utíká mladá dívka (nevím proč), ale je zima a ta dívka v lese pomalu mrzne. Najde jí nějaký šlechtic, který ji odvede do nějaké chaty, kde se o ní stará. I když se mezi nimi nic nestalo, musejí se kvůli společnosti vzít. On jí přenechává nějaké peníze a dál navštěvuje svoji milenku a jednou k nim ta jeho rozzuřená manželka vlítne.
Četla jsem to tak někdy před 3-4 roky a nemůžu si vzpomenout na název ani to nikde najít. Nemá někdo nějaký tip? Předem děkuji.
zdenka   [30.03.2016]
Nabídka - Catherine Coulterová
Myslím, že je to tato kniha. Pokud to nebude tak se ještě podívám. Mějte se.
BoboKing   [28.07.2009]
Cook
Podle anotace je to fakt asi Únosné riziko:
Tato, jak je pro Cookova díla typické, napínavá knížka, kterou čtete jedním dechem začíná v dávných časech a to v 17.stol. v americkém městečku Salem, které proslulo svými hony na čarodějnice. Jednou z popravených byla i Elizabeth Stewart, ačkoli měla několik dětí a milujícího manžela. Objevil se však *důkaz*, který naprosto svědčil proti ní.
O 300 let později se její praprapra...vnučka Kim, sestřička v bostonské nemocnici, seznámí s talentovaným neurochemikem Edwardem. Kim není na svou předkyni moc pyšná a vlastně ani o ní moc neví, ptž doma to bylo tabu. Edward je ale nadšený, když se to dozví. Svým elánem Kim nakazí a začnou pátrat proč Elizabeth není v oficiáních seznamech uvedená jako jedna z mnoha odsouzených. Naštěstí Stewartovi dodnes vlastní domek a zámeček ve kterém jejich salemští předci žili. Kim zde najde staré dokumenty a dopisy, které ji přivedou na stopu-hlavně ji zajímá, co byl ten strašlivý důkaz, který Elizabeth usvědčil. A nejen to-Edward, který se o salemské procesy zajímal už delší dobu, je přívržencem teorie, že šílenství a záchvaty, kterými některé obviněné ženy trpěly byly způsobeny námelem, který parazitoval na žitě a tak se dostal do chleba, který lidé tehdy doma pekli. Ve sklepeních Stewartovic zámku najde houbu podobnou námelu a dostane nápad-upravit ji tak, aby se z plísně mohl stát lék nové generace. Po čase opravdu objeví lék, který by v lidech povzbuzoval energii, zlepšoval jim náladu a pozitivně měnil charakter osobnosti.
S partou dalších nadšených vědců vybudují v Salemu tajnou laboratoř a aby mohl být lék co nejdříve schválen testují ho nejen na zvířatech, ale i na sobě. Ze začátku se zdá být vše v pořádku a nikdo zatím netuší jak příšerné a nebezpečné vedlejší účinky preparát má...
Tato Cookova kniha se nezvykle neodehrává jen v prostředí nemocnic a laboratoří, naopak zasahuje i do dob tajemných a dávno minulých a jestli máte rádi napětí do poslední chvíle a záhady tak vřele doporučuji.
Ludmila Adamíková   [28.07.2009]
Děkuji, děkuji, děkuji :-)
Václav Švadlenka   [11.02.2009]
Autor básně - ví někdo ?
Dobrý den,
moc se omlouvám - potřeboval bych pomoci s určením autora následující básně:
---------------------------------
Seděla jsem na kanapi,
čekala jsem pány,
chudá ženská místo peněz
má jen tělo k mání.
Za pár korun co ti páni
všecko na mně chtějí
ve dne v noci, i když platí
sebemizerněji!
A můj starej, když vožralej
navrátí se k ránu,
tak má pro mě jenom hrubství
a surovou ránu.
Aby mi ten čubčí život
aspoň trošku ulez,
pro zábavu každému dám
na památku lues.
Ale lues, to je kanál
horší nežli Suez,
proto teďka každý můj pán
tančí jenom blues!
----------------
Jedinou indicií je, že konkrétně tato báseň nepatří mezi autorovy nejznámější.

Budu Vám vděčný za jakoukoli nápovědu, není to Kainar, Hrabě, Vrchlický, Magor, Dědeček ani Klíma ani Bondy
Liška   [11.02.2009]
Bámbůch ví :)
Václav Švadlenka   [12.02.2009]
Doplňuji : není to ani Hrabal, Nezval, Gellner, ani Hašek, ani Bukowski
Václav Švadlenka   [12.02.2009]
A dále : není to ani Suchý, ani Marek, ani Borovský
Václav Švadlenka   [13.02.2009]
ani Žáček, ani Wolker, ani Kerouac
Václav Švadlenka   [13.02.2009]
ani Krchovský, Neumann, Čapek, Seifert
adéla   [31.07.2009]
vim kdo to je!
napsal to nějakej kretén !
pedro   [17.09.2009]
otázka z Aukra, co?
ale nad moje síly...
MobyDick   [22.10.2008]
Kniha pro mládež někdy z 30. let
Měla jsem po mamce knížku, vydanou někdy ve 30., možná 40. letech, časem ale zmizela v propadlišti dějin. Nemohu si vzpomenout na název, natož na autora, Snad se tu někdo najde...

Výchozí situace: holka (jméno si bohužel nepamatuju, vybavuju si, že měla přírodní tizianové vlasy, protože pak je o tom dál v knížce dlouze řeč) odhadem nějak v pubertě, tak první druhá měšťanka, žije s rodičema v činžáku, ve kterým bydlí taky nějaká stará panna, tipuju tak k padesátce.
Už nevím, jak se stane, že spolu začnou nějak přátelsky vycházet. Pak se tý holky tatínek nevrátí z továrny (zabil ho proud) a když to přijdou říct domů, zemře maminka na selhání srdce, takže rovnou dvojitej pohřeb. Tu holku ta stará panna nějak adoptuje nebo prostě ji vezme do péče.
A pak už si vybavuju jen to, jak byly o prázdninách ve Stráži nad Nežárkou a bavily se o Emě Destinnové.

Za tipy a nápady, jak se dopátrat, předem děkuji.
Miriam   [16.09.2009]
Zrzka
Ahoj. To vypadá na Zrzku z pátého patra. Jen autorku/autora nevím.
Iva   [16.09.2009]
Zrzka
Podle katalogu Národní knihovny by šlo o knihu Bernarda Kurky Zrzka z pátého poschodí.
jana   [28.12.2009]
ZRZKA
mně něco říká v hlavě název "Zrzka tuláček"
nic o žádném patře
tu knížku jsme měli doma, ale je to padesát let
jana   [29.12.2009]
ZRZKA - ZORKA
po padesáti letech se mi rozleželo v hlavě, že to nebyla zrzka tuláček, ale zorka tuláček a našla jsem na nějakých antikvariátových stránkách, že autorkou (zřejmě) zřejmě více knih o zorce je někdo jménem fringilla, což = pěnkava.
Ivana   [06.06.2014]
Zrzka z pátého poschodí
Knížku jsme hledali již dlouho a nakonec našli v antikvariátu Trojan v Třebíči - byli úžasní, knížku dohledali a obratem nám ji posílají. Shodou okolností to bylo včera- tj. 5.5.2014 - a protože knížku četla moje babička, maminka i já a moje sestřenice, moc mě potěšilo, že se pravděpodobně jedná -dle obrázku - o stejnou edici - vydání z r. 1944, které jsme měli kdysi doma.
Admin   [18.10.2008]
Četli jste nějakou knihu a zapomněli autora a název?
Také se Vám něco takového stalo? Jestli ano, víte asi, k čemu by tato diskuse mohla být, jestli ne, zkuste si to představit:
Před nějakým časem jste četli knihu, která Vás něčím zaujala, rádi byste se k něčemu v ní vrátili a najednou zjistíte, že si nemůžete vzpomenout, jak se jmenovala a kdo ji napsal. No ale víte, že hlavní hrdina se jmenoval tak a tak a že se tam odehrálo přesně to a to. Určitě ještě existuje někdo, kdo tu knihu četl a kdo by ji třeba podle popisu děje poznal a kdo by si navíc pamatoval, co ta kniha byla zač.
Jestli snad máte takový problém právě teď, zkuste do této diskuse napsat, co všechno si pamatujete a třeba se najde někdo, kdo Vám odpoví. Tak do toho.
římanka   [19.10.2008]
...to je super nápad, stávalo se mi to často a od té doby si raději vedu čtenářský deník, no vážně-- navázala jsem na svůj dětský čtenářský deník ze školy a pokračuji v něm doted, manžel se mi sice směje, že prý mé starosti by chtěl mít, ale .....:-))
Peťule   [23.10.2008]
To znám - doma mám to samé :))
Ajenka   [23.10.2008]
I já si vedu "čtenářský deníček" už spoustu let. Manžel se mi směje, že jsem jak školačka, ale co... když je hlava děravá :-) Navíc sama se sebou soutěžím kolik, kterém roce přečtu knih. Třeba letos už jsem o pět knih popředu!
Liška   [11.02.2009]
Tož já nevím já už jsem starší fosílie :) tak bych asi zase nevěděla kam jsem si ten deník dala.:)
barry   [22.06.2016]
help
Zdravím vás všechny, já jsem Barry soudit z sjednoceného státu, já jsem vysílat o tom, jak theangledsolution mi zachránil život, byl jsem napaden genitální herpes na jeden rok, můj lékařský doktor mi řekl, že neexistuje žádný celkový lék a já začal vzít pilulku k udržení mé vlastní. Jednoho dne jsem šel navštívit svého lékaře a viděl jsem paní, která byla nesmírně šťastná a já požádal znát důvod její štěstí a ona mi řekla, že byla infikována simplex HERPES nemoci a bylinné
Lékař s názvem theangledsolutio ji vyléčit bylinné medicíny, jsem nevěřil, tak jsem požádal svého lékaře vědět, jestli se skutečně potvrdilo, herpes pozitivní předtím, a můj lékař mi řekl, že ano, že zázrak se právě stalo, tak jsem ji požádal, aby mi dal podrobnosti o dr, takže jsem mohl se ho zeptat, jestli by mohl také léčit minu a ona mi dala theangledsolution Email: theangledsolution@gmail.com kontaktoval jsem mu, že dnes večer a jsem vysvětlil můj problém k němu a on připravil lék a poslat ke mně, když jsem dostal tento lék mi řekl, jak se to na dobu dní a já ho vzal přesně tak, jak řekl a šel za lékařského testu jsem byl překvapením vidět můj výsledek testu jako herpes negativní. Jsem tak šťastná, moje rodina a přátelé, že odmítli mě jsou zpět, děkuji bohu. Já vám zaručit, že Dr. Alabi má řešení pro všechny druhy problémů, pokud jste se potýkají jakýkoli stres ho můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu theangledsolution@gmail.com nebo zavolat a WhatsApp ho + 2348077620669 ... nebo e-mailem ho theangledsolution@gmail.com

Můžete být stejně Cure těchto chorob: -

1. HERPES
2. horečky Lassa
3. kapavky
4. HIV / AIDS
5. LOW spermií
6. MENOPAUZA nemoc
7. EPILEPSIE
8. ASEPSIS
9. CANCER
10. ÚZKOST DEPRESSION
11. Těhotenství PROBLÉM
12. Krátkozrakost PROBLÉM
14. Muž menopauza
15..EX ZPĚT

e-mail znovu theangledsolution@gmail.com