Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům
články

Reportáž: Autogramiáda Miroslava Vernera

Český egyptologický ústav se letos ve zdraví dožívá padesátin a oslavy neberou konce. Ostatně, je co slavit, což mimo jiné ukazuje kniha Miroslava Vernera Objevování starého Egypta. Jedna z autogramiád spojených s jejím vydáním proběhla ve čtvrtek 15.5. 2008 v knihkupectví Fišer v Kaprově ulici v Praze. Pravda, šedými mraky dopředu anoncovaný liják patrně rozehnal širší zástupy vlažných zájemců o autorův podpis, ale skupinka skalních si přišla na své a s předstihem se dověděla i něco detailů, které si bude moci přečíst v knize.

Dost možná, že popis sporů o zařazení ústavu v době vzniku bude chybět. Naštěstí si zakladatelé tehdy vydupali zařazení pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy s orientací na starověký Egypt. Alternativní plán zařazení pod tehdejší ČSAV s orientací na soudobé dějiny arabského světa by patrně vedl ke zrušení ústavu po roce 1989.

Vrátím-li se opět k autogramiádě, musím konstatovat, že jediný, kdo cestou nenamokl, byl patrně sám autor, z Celetné to má do Kaprovy opravdu blízko.

Miroslav Verner podepisuje knihu samotnému majiteli nakladatelství Paseka, Ladislavu Horáčkovi
Miroslav Verner podepisuje knihu samotnému majiteli nakladatelství Paseka, Ladislavu Horáčkovi